Google arama motoruna internet sitesi nasıl eklenir?

 Google arama motoruna internet sitesi nasıl eklenir?

Arama motorunda sitenizin görünmesi için Google site ekleme nasıl yapılır? konusunu incelemeniz gerekir. Site adı tescil işlemleri, güvenlik sertifika işlemleri ve seo işlemleri, sitenizin görünürlüğünü için gerekli olan uygulamalardır. Ayrıca sitenizi görünür hale getirecek programlar da mevcuttur.

Kayıt yaptırmayan internet siteleri Google arama motorunda görülmemektedir. Bu işlem ücretsizdir olduğu için site sahibi için mali anlamda her hangi bir yük meydana getirmemektedir. Ancak site isim tescil işlemleri ücretlidir.

Arama motoru Google, dünya genelinde en çok kullanılan arama motorudur ve günde çok sayıda siteyi her saniye taramaktadır. Arama motoru botları tarama işlemi esnasında sitenizi atladığı zaman, siteniz görünmez. Bazen bu durumla karşılaşmak mümkündür. Bu aslında zaman zaman meydana gelen teknik bir aksaklıktır.

Sitenizi Google site ekle arama motorunda aradığınızda siteniz çıkmıyorsa, bu durumda siteniz Google tarafından tanınmıyor anlamına gelmektedir. Bu sorunu ortadan kaldırmak oldukça kolay.

Google’a Site Ekleme

Tarayıcı sitenizi görmediği zaman bunun birçok nedeni vardır. Bu nedenler, sitenizin görünmemesine neden olur.

  1. Siteniz diğer sitelerle bağlantısı kesilmiş olabilir.
  2. Sitenizin görünmemesinin diğer bir nedeni Google’nin zaman aşımına uğrayarak sitenizi taramak için gerekli olan zamanı bulamamasıdır.
  3. Web sayfanızın tasarım özelliğinin tarama için yetersiz olması da sitenin görünmemesinin nedenleri arasında yer almaktadır.
  4. Google bazı tarama işleminde hatayla karşılaşabilir.

Bu şıkları değerlendirdikten sonra sitenizin arama işlemi için yeterli olup olmadığını test etmeniz gerekir. Google site ekle işlemi bu sorunu çözecektir.

Google’da Sitenizi Aktif Hale Getirin

Öncelikle sitenizin içeriğini değiştirin. Daha ilgi çekici içeriklere yer vererek sitenize olan ilgiyi artırın. Ayrıca en çok aranan anahtar kelimelerin kullanıldığı özgün makaleler ekleyin. Yorum kısmına olan ilgi arttığı zaman Google sitenizi görmeye başlayacaktır. Özgün içerik her zaman için sitenizin ön plana alınmasında önemli rol oynar. Google’nin desteklediği uygulamalara yer vermeniz, bu kategoride sitenizin değerini artıracaktır.

Mesela Exampel.com şeklinde arama işlemi yaparak sitenizi arayabilirsiniz. Sitenizin isminin tescilli olup olmadığını kontrol edin. Domain tescil işlemleri yapıldığı zaman aramalarda siteniz çok daha hızlı bir şekilde çıkacaktır. Google site ekle işlemlerinde tescil işlemleri önemlidir.

Googlel’da işletmenizin nasıl göründüğünü gösteren programlar da bu kategoride yardımcı olmaktadır.

Mobil Uyum Önemlidir.

Sitenizin hızlı açılması ve kapanması görünürlük için önemlidir. Çok geç açılan siteler için Google hata vermektedir. Ayrıca sitenizin görünürlük için yeterli ekran özelliğine sahip olup olmadığı da önemli bir konudur. 

Güvenli olmayan siteler için Google ‘ güvenli değil’ uyarısı vermektedir. Bu durumda sitenize ulaşamazsınız. Gerekli Google site ekle güvenlik sertifikalarının alınması sitenizin hem güvenliği için, hem de sitenin kullanışlılığı için önemlidir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın