× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Bir sitenin Google News kaydının olup olmadığını öğrenmenin basit üç yöntemi bulunmaktadır. İlk iki yöntem başkasına ait sitelerin kaydını sorgulamada aktif olan kullanılan yöntemdir. Diğer yöntem kendimize ait sitenin kaydını sorgulamada en doğru sonucu veren yöntemdir.

1. Yöntem

https://www.google.com/ adresine giriş yaparak news kaydının olup olmadığını öğrenmek istediğimiz sitenizin ismini yazarak haberler sekmesine tıklıyoruz. (Örnek: https://www.*************/) yada site:https://www.*************/) Listelenen sonuçlarda sitenin adresi çıkıyor ve içerikler güncelse sitenin Google News kaydı var demektir.

2. Yöntem

https://news.google.com/ adresine giriş yaparak Konu, konum ve kaynak ara kısmına site adresini yazarak listelenen sonuçlara göre sitenin news kaydının olup olmadığını sorgulayabiliriz.

3. Yöntem

Sitemizi webmaster toolsa ekledikten sonra https://publishercenter.google.com/ adresi üzerinden kontrol edebiliriz.

Not:Kayıt sorgulaması news kaydının öncesi ve sonrası olarak farklılık gösterebilir. Yapılan son güncellemeyle yeni news kaydı olan siteler haber kaynaklarında sağlıklı olarak görülmemektedir. News sorgulaması yaparken ve news kayıtlı siteden tanıtım yazısı alma düşünceniz varsa çıkan sonuçlarda en son news haber kayıt tarihini baz alarak tanıtım almanız sitenizin SEO’su açısından daha sağlıklı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir