× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

YENİ GÜNCEL TEKNOLOJİ HABERLERİ 2021

Güncel teknoloji haberleri hayatımızın çok büyük bir alanında yer almaktadır. Eskiye göre ülkece de Dünya olarak da bu kullanım çeşitli alanda artmış bulunuyor. Özellikle elimizden düşmeyen cihazlar telefonlardan çeşitli konulardan bir sürü bilgi, haber alabilmekteyiz. Genelde eğlence, dizi, oyun, sosyal medya gibi alanlarda kullanıyoruz cihazları, bizlere keyif verse de bilgi almak ve gündemi takip etmek için kullanmak çok önemli. Telefonlar elimizden düşmüyorken güncel haberlerden de eksik kalmamak adına araştırma yapmak çok önemlidir. Gündemi takipte kalın.

TEKNOLOJİ HAYALİ OLAN İLK UÇAN ARABA GELMEK ÜZERE

Bilim Kurgu filmlerinde de görmüş olduğumuz, hayalimizde yaşattığımız uçan araba için güzel haberlerimiz var. Uçan araba gerçek mi oluyor? Kendimize ait bir arabayla uçmak mı? Hayal gibi olsa da artık gerçek oluyor.

güncel teknoloji haberleri  ilerlemesiyle beraber güzel yeniliklerde peşi sıra geliyor. Uçan araba Şubat 2020’den itibaren zorlu testlerden sonra tamamlandı.

PAL-V Teknoloji yöneticisi Mike Stekelenburg mucizeyi kendi anlattı:

Kavram kanıtı olan Liberty‘yi test etmeyi dört gözle beklediklerini dile getirdi. “Katlanabilir bir uçak“ınbütün yol testlerini geçmesinin zor olduğunu belirterek devam etti. Başarılı bir uçak yapımına ulaşmanın sırrını bizlerle paylaştı. Tasarımın yol ve hava düzlemine uygun bir biçimde olması gerektiğini söyledi. Ekibinde Liberty için oluşan azim ve başarıyı aynı zamanda da motive ve enerjiyi gördüğünü bunun çok önemli bir unsur olduğunu dile getiren Mike, Liberty’nin önümüzdeki aylarda dayanıklılık testinden de başarı ile geçeceğini ve Avrupa yollarında bu başarıyı seyredeceğimizi de ekledi.

Test Pilotu HansJoore de deneyimlerini paylaştı.

Arabayı ilk çalıştırdığında müthiş bir heyecanın başladığını dile getiren HansJoore oldukça mutluydu. Aracı sürmenin onu çok mutlu ettiğini ve akıcı kullanımıyla, direksiyonun duyarlılığının yanında 660 kg olmasının da hızlanmasında rol oynadığını dile getirdi.

GOOGLE’A 296 MİLYON CEZA GELDİ

Google avukatları, mart ayının sonlarına doğru söz konusu olan karşı tarafın iddialarına karşılık olarak savunma gerçekleştirmişlerdi. Google avukatları şirketin rekabet olayını bozmadıklarını söylemişlerdi. Şikayetçi taraf Google’ın rakiplerinin faaliyet sonuçlarını zorlaştırdığını dile getirmişti.

güncel teknoloji haberlerin  önemli bir parçası olan Google’a 296 milyon 84 bin 899 lira 49 kuruş ceza kesildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir