× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Bu Yıl İçinde Çıkacak İphone 12 Özellikleri Netleşiyor.

Henüz 4 ay kadar önce 11 serisini tanıtan Apple, 2020 yılı sonlarına doğru 12’yi çıkarmayı planlıyor.  İphone 11 de performans anlamında müthiş bir artış vardı. İşlemcisi son teknolojiyle donatılmış, kamerası ise standartların dışında özelliklere sahipti. İphone 12 bunların ötesine geçebilecek mi?

Öncelikle ekran boyutunu ele alırsak, 6,7 inch boyutunda bir modeli de olacağı düşünülüyor. 6,7 ve 6,1 ekranlarda 3 kameralı sistem ve OLED ekran olacak. Diğer küçük ekranlı modelinde ise 2 kameralı bir sistem kullanılacak. Kameralarda yeni teknoloji olan 3D Toff özelliği ekleniyor. Bu özellik sayesinde kameralarda adeta gerçek bir boyuttaymışız hissi verecek. Tüm modellerde OLED ekran olacağı kesin gibi görülüyor. Tasarımı konusunda da o çok sevdiğimiz iphone 4 tasarıma ufak bir nostalji yapılacak gibi duruyor. Metal bir çerçeveye sahip olacak. Yeni alt yapısı hazırlanan 5G teknolojisi ile uyumlu halde çıkacak. İlk kez kullanılacak A14 işlemci sistemiyle performansı doruklarda hissedeceksiniz. Pil ömründe de iyileştirmeye giden firma, Pro modellerinde 6 GB Ram desteği ile gücüne güç katacak.

Apple firması İphone 12 ve İphone 12 plus modellerini kendi içinde savaştıracağı konuşuluyor. Öyle ki şu anda İphone 11 modellerinde olan OLED ekran yeni çıkacak iphone modelinde de kullanılacak. Özellikle pro modelinde de OLED ekran kullanılmasına rağmen 120 GHz ile diğerlerinden farkını ortaya koyacak. İkisi arasındaki diğer bir fark da kamerada yaşanacak. Telefoto özelliği iphone 12 pro modelinde olacak ve kullanıcıların çok beğeneceği bir özellik olarak göze çarpıyor.

Son zamanlarda üst model telefonlarda gördüğümüz, USB-C bağlantı noktası iphone 12’de de olacak. USB-C bağlantı noktası Qİ uyumlu cihazları da şarj edebilen ters kablosuz şarj özelliği demek.  Ters kablosuz şarj özelliği iphone 12’de olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Fiyatı konusunda ise herkesin hem fikir olduğu nokta, iphone 11 fiyatlarına yakın bir fiyatla çıkacağıdır. İphone 11 güncel fiyatı 699 dolar ile 1449 dolar arasında olduğunu düşünürsek, iphone 12’nin de başlangıç fiyatı 749 dolar olacağını öngörebilriz.

8K Video Kamera

                Sharp firması bir ilke imza atacak olup 8K teknolojisini kameraya taşıyor. CES 2020 fuarında görücüye çıkan makinenin birkaç detayını paylaşalım. Bu kamera, saniye de 30 kare 8K kayıt yapacağı gibi saniye de 60 kare de 4K video kayıtı yapılacağı söylendi. HDMI bağlantısı olacak. Dokunmatik bir ekrana sahip olacak. Önce Japonya, ardından da Amerika’da satışa çıkacak olan makinanın fiyatı yaklaşık 4000 dolar öngörülüyor.

                8K teknolojisi, 7680 x 4320 çözünürlükte olup 33 milyon piksel barındıran bir teknoloji. Bu teknoloji şu ana kadar ki en yüksek çözünürlük değerine sahip. 4K teknoloji ile kıyaslandığında 4 kadar gelişmiş, Full HD teknolojisine göre ise tam 16 kat üstün bir teknoloji. Bu sayede daha keskin, ayrıntılı ve net bir görüntüye sahip olacaksınız. Öyle ki bu teknolojinin sınır sadece video ya da fotoğraf makinalarında kalacak gibi durmuyor. Yakın bir gelecekte evdeki tüm elektronik eşyalarımızda bu 8K teknolojisini göreceğiz.

Bir Yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir