× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Gürcistan’da İş Kurmak. Gürcistan’da Şirket Açmak

Gürcistan’da şirket kurmak için genellikle Limited (Ltd.) şirket tavsiye edilir. Limited şirket tüzüğüne göre bir ya da birden fazla kurucu ortağı olabilir. Gerekli belgeler ise şöyledir.

Tüm bu işlemler tamamlandıktan sonra Gürcistan vatandaşlarına tanınan bütün hak ve yükümlülükler eşit olarak yabancı vatandaşlara da sağlanmaktadır.

Gürcü ortak ya da Gürcü müdür bulundurmak gibi bir şart yoktur.

Gürcistan’da şirket kurma masrafları ne kadardır?

Şirket kurmak için ayrılması gereken ilk bütçe 925 Dolar olmasına rağmen bu tutara ek olarak yaklaşık olarak 20 Dolar vekaletname masrafları eklenebilir. Bunların haricinde aylık ve yıllık olarak periyodik şekilde ödenmesi gereken masraflar da mevcuttur.

Gürcistan’da şube nasıl açılır?

Türkiye yada başka ülkedeki mevcut herhangi bir şirketin Gürcistan’da şube ya da temsilciliğini açmak için gerekli belgeler ve işlemler şöyledir:

Şube kurulum masrafları tüm işlemler dahil 1400 Dolara mal olmaktadır.

Gürcistan’da Fatura Kesme ve Vergilendirme

Gürcistan’da hangi işler kurulabilir?

Gürcistan’da iş kurmak isteyen küçük yatırımcılar en başta gıda, tekstil, otelcilik, eğlence mekanları işletme, otomobil ve yan sanayi ürünleri ticareti yapmaktadır. İşletme sahipleri ucuz iş gücü ve düşük vergiler sayesinde oldukça yüksek meblağlar kazanabilmektedir.

Gürcistan’da girişimcilik büyük bir önem taşıdığından imalat yapan ve 10 kişiden fazla insana işveren kişilere ücretsiz yer tahsisi yapılmaktadır.

Türkiye’den filmciürülecek olan malzeme, makine ve ekipmanlar için vergi alınmamaktadır.

Yatırımcılar için oturum izni, iş kurma gibi konularda büyük kolaylıklar sağlanmaktadır.

Gürcistan’da iş kurmak, şirket açmak yada ticaret yapmak isteyenler daha fazla bilgi almak ve görüş bildirmek için aşağıdaki yorum bölümünden bizlere ulaşabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir