× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Bilgisayarınızı en güvenli şekilde kullanın. Bunun için güvenlik yazılımlarını belirlemeniz gerekiyor. Peki, güvenlik yazılımını hangi kriterlere göre tercih etmeliyiz?

Bilgisayarınızı nasıl korumak istiyorsunuz? Güvenlik yazılımını hangi kriterlere göre tercih etmeliyiz sorusunun yanıtı veriliyor. Direkt olarak güvenliğin sağlanması açısından oluşturulan her türlü yazılım ve uygulama için güvenlik yazılımı deniyor. Bilgisayarın korunması için ise direkt olarak yazılımlar arasından seçim yapılarak korumanın gerçekleşmesi sağlanacak. Değerlendirin ve seçiminizi yapın.

Güvenlik Yazılımları ile Bilgisayar Güvenliği

Bilgisayarın kendini koruması, secure adı altında farklı uygulamalar ile sağlanır. Bilgisayarda kendiliğinden var olan koruma ise direkt olarak güvenlik duvarı ve buna benzer seçenekler ile olur. Koruma, bunların aktif hale getirilmesi ile olacaktır. Korumanın uygulamalar ile yapılması ise tüm bu seçeneklere ek olarak gerçekleşecektir. Değerlendirin ve bilgisayarınızın güvenliğinin maksimuma çıkmasını sağlayın.

Güvenlik yazılımları;

Güvenlik yazılımları anti virüs – koruma uygulamaları ve buna benzer tüm yazılımları kapsar. Güvenlik yazılımları arasından en uygun olan seçenekleri bilgisayarınız için tercih edin. Ücretsiz olan uygulama seçenekleri, Türkçe olan seçenekler gibi tercihinizi belirleyerek ona göre seçim yapabilirsiniz.

Ücretsiz Güvenlik Yazılımları

Bilgisayarınızın güvenliği için indirme yapacağınız yazılımlarda ücretsiz olan çok sayıda yazılım var. Direkt olarak ücretsiz olanları tercih edebilir, deneyebilirsiniz. Ücretli olan yazılımlar için ise yorumlara bakarak, güvenliğinden emin olduğunuz bir seçim yapabilirsiniz. İlk akla gelen hem korumanın üst seviyede olduğu hem de deneme süresi olan ya da ücretsiz olan yazılımlardır. İndirme işleminin hemen ardından kullanarak, korumanın ne kadar olduğu konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yüksek düzeyli koruma;

Yazılımların koruma düzeyine göre sınıflandırılması söz konusudur. Bunun için direkt olarak koruma düzeyine bakılarak da seçim yapabilirsiniz. Tercihinizi yapmadan önce direkt olarak korumanın ölçüsüne bakarak hareket edebilirsiniz. En yüksek seviyede olan koruma seçeneğini tercih etmeniz durumunda güvenlik yazılımı seçimi sizin için avantajlı bir şeklide gerçekleşmiş olacaktır. Değerlendirip, seçiminizi tamamen belirlemiş olduğunuz özel kriterlerine göre de yapabilirsiniz.

Yüksek koruma özellikli ve ücretsiz olan yazılımları tercih edebilirsiniz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir