× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Hızlı geçiş sistemi (HGS) otoyol ve köprü geçişlerinde tüm araçların gişelerde durmadan geçmesine yardımcı olan sistem olmaktadır.HGS’nin önemli özelliklerinden birisi, araçların plakalarını tanıyarak yapılmış olan her geçişte HGS aboneliği üzerinden bakiye çekilmesidir.

Bu şekilde hızlı olarak ve vakit kaybetmeden geçişler gerçekleştirilmiş oluyor. Bazı araç sahipleri HGS için nasıl bakiye yüklenir sorusunun cevabını merak ediyor.HGS bakiye yükleme işlemini gerçekleştirmek oldukça kolay olduğu gibi bakiye sorgulama işleminde kaç TL bakiyenin olduğu da görülebiliyor.

E-Devlet Üzerinden HGS Bakiye Sorgulama İşlemi

İnternet aracılığıylaHGS bakiye öğrenmek için e-Devletüzerinden sorgulama işleminin gerçekleştirilmesi gerekiyor. Ancakbakiye sorgulama işleminde olan önemli bir hususPTT sistemi içerisinde üyeliğin bulunmasıdır.

PTT üyelik işlemleri için TC. Kimlik Numarası, e-posta adresi ve sizlerin belirlemiş olduğu şifre bilgileri ile gerçekleşiyor. İşlemin tamamlanmasının ardındanHGS bakiye sorgulama işlemi istenilen zaman gerçekleştirilebiliyor.

Bu işlem için e-Devlet sayfasına giriş yaptıktan sonra HGS hesap bilgileri sorgulama bölümüne gelmeniz gerekir.Bundan sonra yapmanız gereken adım ise TC. Kimlik Numarası ve e-Devlet şifresiyle giriş yapmaktır.Giriş yaptıktan sonra sizlere ait olan HGS aboneliğinizde ki bakiyenizi görebileceksiniz.

Telefonla HGS Bakiye Sorgulama İşlemi

HGS bakiye sorgulatarak öğrenmek isteyen kişiler telefon üzerinden bu işlemi gerçekleştirebilirler. Direk olarak HGS Çağrı Merkezi numarasını ( 0850 460 60 60) çevirdikten sonra bakiye sorgulama işlemi tamamlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir