HUAWEİ MATE 40 LİTE

 HUAWEİ MATE 40 LİTE

2020 cehennem yılı geçmeye devam ediyor Covid19 virüsü hızını artırmış durumda, şüphesiz ki virüsten en çok zarar alan pazarlardan biriside akıllı telefon pazarı olmakta. Son zamanlarda gündemlerden biride ABD’nin HUAWEİ markasına yaptığı yaptırımlar, HUAWEİ tüm bunlara rağmen yine de piyasaya yeni bir akıllı telefon sürmeye hazırlanıyor, Çin deki versiyonun adı HUAWEİ Enjoy 20 Plus 5G olacağı düşünülüyor. Çin de satışa sunulduktan sonra birkaç ay içinde ülkemizde dahil olmak üzere birçok ülkeye de satışa sunulacak. Tahminlere göre cihazın Avrupa Pazarında ve Türkiye pazarında Mate 40 Lite olacağı konuşuluyor.

Huawei’nin ABD’nin yaptırımlarına rağmen ayakta kalması ve ciddi satış rakamlarına ulaşması birçok akıllı telefon üreticisine ders verir nitelikte görünüyor.

Gelin bakalım bu cihaz bize nasıl özellikler sunuyor.

Cihazın Teknik Özellikleri

Yine tahminlere göre geçtiğimiz yıl piyasaya sunulan Mate 30 Pro ile benzerlikler taşıyacağı düşünülüyor. Cihazda 6,63 inç boyutunda FHD + IPS LCD bir ekran bulunması ön görülüyor. Son trend damla çentiğin aksine cihazda pop-up kamera bulunacağı tartışılıyor. Yine bir söylentiye göre MediatekDimensity 720 yonga setinin cihaza güç vereceğini ve 6/8 GB gibi bellek seçeneklerinin bulunacağı tahmin ediliyor. Depolama olarak 64/128 GB olarak 2 alternatif bulunacak. Cihazda 40 W hızlı şarj ve 4200mAh boyutunda bir batarya kullanılması bekleniyor. Cihazın arka kısmında halka şeklinde konumlandırılan 3 adet kamera bulunuyor bunlardan ilki 48 MP, ikincisi 8 MP, üçüncüsü ise 2 MP kameralar konumlandırılmış.

Bağlantı noktasına geldiğimizde bizi USB-C ve 3.5 mm kulaklık girişi karşılayacağı bekleniyor.

Renk olarak 4 adet renkle gelmesi bekleniyor bunlar; Siyah, yeşil, gümüş ve beyaz.

Cihazın Fiyatı

Cihazla ilgili en merak edilen konulardan biriside cihazın fiyatının ne kadar olacağı, yine tahminlere göre Huawei Enjoy 20 Plus 3 farklı fiyatla satılacak.

6 GB Bellek+ 64 GB depolama alanı= 1889 Yuan (274 dolar)

6 GB Bellek + 128 GB depolama alanı= 2229 Yuan (332 dolar)

8 GB Bellek +128 GB depolama alanı = 2499 Yuan (361 dolar)

Şimdilik telefon hakkında sızdırılan ve ortaya atılan özellikler böyle iddialar kuvvetli gibi ve muhtemel gibi gözüküyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın