iCloud Şifremi Unuttum Nasıl Geri Alabilirim

 iCloud Şifremi Unuttum Nasıl Geri Alabilirim

Her telefon kullanıcısının en büyük derdi telefonuna koyduğu şifreleri unutmasıdır. iPad ve iPhone kullananlar içinse Apple kimliği ya daiCloud şifresini unutmak anlamına gelmektedir. Şayet iCloud Şifremi Unuttum diyenlerdenseniz verilerinizi kaybetmeden Apple Kimliğinizi ve parolanızı nasıl kurtaracaksınız bu yazımızda bunu inceleyelim.

İcloud Şifremi Unuttum Kurtarma İşlemleri

iCloud şifresini bulma işlemi aslında çok basittir. Eğer Apple kimliğinizi biliyorsanız ama iCloud uygulamasına giriş yapamıyorsanız şifrenizi sıfırlama işlemlerini yapmanız gerekiyor. Apple Kimliğim bölümüne giderek Parolayı sıfırlayın kısmını bulun ve cihazınızın sizden istediği işlemleri gerçekleştirerek şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Bu sayede yeni şifrenizle tekrar iCloud ve Apple uygulamalarına giriş yapabilirsiniz.

Eğer iCloud kullanıcı adınızı bilmiyorsanız Apple Kimliğim bölümünde Apple Kimliğinizi bulun sekmesinde gerekli sorulara cevap vererek tekrar kimliğinizi öğrenebilirsiniz.

İcloud Kullanıcı Adımı Ve Şifremi Kurtaramadım

Eğer yukarıdaki tüm işlemleri yapar ve bu işlemler sonucunda telefona erişim sağlayamazsanız yeni bir kullanıcı adı ve şifre almanız gerekecektir. Bu işlemi yaparken dikkatli bir şekilde yaparsanız telefonunuzdaki verileri kurtarırsınız aksi takdirde tüm verilerinizi kaybedebilirsiniz.

Bu işlemi yapmak için Apple Kimliğim sekmesinden yeni bir Apple hesabı oluşturun. Bilgilerinizi ve şifrenizi bir yere kaydedin veya gerçek bilgilerinizi girin. Yoksa tekrar şifre unuttuğunuzda yeni bir hesap oluşturmak zorunda kalabilirsiniz.

Yeni hesabınızı oluşturduktan sonra tüm Apple uygulamalarından eski hesabınızı çıkartmanız gerekli. Bu uygulamayı yaparken en önemlisi iCloud uygulamasından çıkış yapmak. Eğer verileriniz telefonunuzda kalsın istiyorsanız çıkarken ekranda gelen iPhone’umda tut seçeneğini işaretleyin. Yoksa verileriniz gidecektir. Bu işlemler bittikten sonra yeni iCloud hesabınız ile giriş yapın ve kullanıma başlayın.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın