× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Çeşitli aktiviteler ya da geleceğe dönük planlar yapmakta olan kişi ve kurumlar, uygun faizli kredi almak için hangi bankayı tercih etmeleri gerektiği konusunda detaylı araştırmalar yapmaktadır.

Bu durumda, başvuruda bulunmuş olan müşterilerine en uygun ve yeterli kredileri sunan bankalar birbirinden ayrılmaktadır. Bu ayrım, kredi konusuna dahil olan çok sayıda etkenle beraber meydana gelmektedir.

Hollanda merkezli bir banka olan İNG Bank ise, bu konuda müşterilerine oldukça önemli hizmetler sunabilen, piyasanın en değerli bankalarından bir tanesi olmaktadır. Tıpkı diğer şirket gruplarına ait olan bankalarda da olduğu gibi İNG Bank aracılığı ile taşıt kredisi, esnaf kredisi, konut kredisi ve ihtiyaç kredisi gibi, farklı amaçlar için yararlanılabilen kredi hizmetleri alabilirsiniz.

İNG Bank’ın sunmakta olduğu kredi hizmetleri, idari ve yasal işlemler için gereken ücretlerden aylık taksit tutarlarına varıncaya kadar pek çok konuda farkını ortaya koyabilmektedir. Kredi hizmetlerindeki bu kalitesinden dolayı, kısa sürede Türkiye’de önemli yerlere ulaşmayı başaran bankanın müşteri memnuniyeti konusunda göstermekte olduğu özen de oldukça önemli bir ayrıntıdır.

İNG BANK İHTİYAÇ KREDİSİ

Düşük faizli ihtiyaç kredisi almak isteyen herkes, mutlaka İNG Bank’ın kredi olanaklarını incelemelidir. Özellikle ihtiyaç kredisi konusunda İNG Bank’ın belirlemiş olduğu %0,79 değerindeki faiz oranı, 27 Haziran 2020 tarihi itibarıyla piyasadaki en düşük faiz oranı olarak dikkatleri üzerine çekmektedir. Öncelikle, bu kredi hizmetini alabilmek için bir İNG Bank hesabına sahip olmanız gerekmektedir.

Bu ihtiyaç kredisi hizmetinin faiz oranı düşük olduğundan dolayı, aylık taksit ücreti miktarı da diğer bankaların talep ettiği ücretin altında kalmakta. 219 Türk Lirası aylık taksit ücretlerinin tamamı ödendiğinde bankaya ödenmiş olan toplam para miktarı da 13.158 Türk Lirası ile oldukça uygun gözüküyor.

1 ay ile 60 ay arasında değişen kredi vadesinin yanı sıra, idari ve yasal işlemler için talep edilmekte olan ücret de banka sigorta muamele vergisi ile beraber 52 Türk Lirası tutarında talep ediliyor. Hayat sigortası güvencesi bulunan kredinin oran türü ise sabit oranlı eşit ödemeli oran türü olarak karşımıza çıkıyor. 

İNG BANK KONUT KREDİSİ

Bunlar dışında İNG Bank, düşük faizli konut kredisi almak için de oldukça doğru bir tercihe benzemektedir… %0,89 faiz oranıyla, faiz oranını %1’in altında tutmayı başaran İNG Bank, bu kredi için aylık taksit ücreti olarak 1.359 Türk Lirası talep ediyor. Toplam ücret ise bu durumda 164.802 Türk Lirası oluyor. İzin verilen kredi vadesi ise 1 ay ile 120 ay arasında değişmekte. Ayrıca kredi tahsis ücreti olarak 500 Türk Lirası, peşin ekspertiz ücreti olarak 850 Türk Lirası ve taşınmaz rehin üçeri olarak da 318 Türk Lirası talep ediliyor. İdari ve yasal işlemler için talep edilen bu ücretlerin toplamı ise 3.186 Türk Lirası’nı buluyor.

Bunlar haricinde, İNG Bank’ın konut kredisi iki farklı sigorta kapsamında bulunmaktadır. Bu sigorta kapsamlarından birisi doğal afet sigortası, birisi konut sigortası ve birisi de ferdî sigortadır. Bankanın, doğal afet sigortası için talep ettiği ücret 123 Türk Lirasıyken, konut sigortası için talep ettiği ücret ise 359 Türk Lirasıdır. Ferdî sigorta için alınacak olan ücret ise 301 Türk Lirası olmaktadır…

Ayrıca krediyi erken kapatma cezası da bulunmaktadır. Bu ceza, kapatılmış olan anapara miktarı üzerinden 36 ay ve bunun altındaki vadelerde %1; 36 ay ve bunun üzerindeki vadelerde %2 oranında uygulanmaktadır.

İNG BANK TAŞIT KREDİSİ

İNG Bank’ın düşük faizli taşıt kredisi için belirlenen vadeler, fatura tutarlarına göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin; fatura değeri 120.000 Türk Lirası’ndan düşük olan taşıt kredilerinin vadesi 60 ayı; bu fatura değerinden yüksek bir değere sahip olan kredilerin vadesi ise 48 ayı geçememektedir. Sabit oranlı eşit ödemeli oran türü bulunan taşıt kredisinin genel olarak vadesi ise 3 ay ile 60 arasında değişebilmektedir.

%0.82 oranındaki kredi faizi oldukça düşük olmakla beraber, bu kredi türünde herhangi bir sigorta kapsamı bulunmuyor. Bu kredi için İNG Bank tarafından talep edilen aylık taksit ücreti ise 886 Türk Lirası. Toplam ödeme miktarı ise bu durumda 53.362 Türk Lirası olmaktadır… İdari ve yasal işlemler için talep edilen ücret ise 52 Türk Lirasıdır.

İNG BANK ESNAF KREDİSİ

Diğer kredi türlerinde olduğu gibi, İNG Bank aracılığı ile düşük faizli esnaf kredisi almanız da mümkündür. Bu krediyle beraber, aylık taksit ücreti olarak 1.666 Türk Lirası ödenerek toplamda 59.993 Türk Lirası ödenmiş olacaktır.

%0.85 seviyesinde bulunan faiz oranı ise gayet cazip görünmektedir. Bu kredi türü için alınacak olan idari ve yasal işlemler ücreti, başvuru sahibinin şartlarına bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Fakat ortalama olarak bu değerin 500 Türk Lirası olduğu söylenebilir. Ayrıca bu kredi türü, hiçbir sigorta güvencesine dahilolmamaktadır. Bundan dolayı ise bu kredi için ödenmesi gereken bir sigorta ücreti bulunmamaktadır.

İNG BANK KREDİ KARTI

Faiz oranı düşük olan kredi türleri haricinde, kredi kartları hakkında bilinmesi gereken önemli bilgiler de bulunmaktadır. Alışveriş yaparken oldukça kullanışlı olan kredi kartları için yapılan başvuruların çoğu, genel itibarıyla internet bankacılığı hizmetleri kullanılarak yapılabilmektedir. İNG Bank kredi kartı başvurusu yapmak isteyen bir müşteri, bankanın internetteki çeşitli uzantılarından faydalanabileceği gibi en yakında bulunan İNG Bank şubesine başvuruda bulunarak da bu talebini kolaylıkla gerçekleştirebilir.

Kredi kartı başvurusu için yapılması gerekenler genellikle aynı işlemler olmaktadır. Kullanmak için başvurusu yapılan çeşitli kartlar bulunsa da, bu başvurular için vermeniz gereken bilgiler genellikle “TC Kimlik Numarası, Ad ve Soyadı, Cep Telefonu ve Doğrulama Kodu” gibi basit bilgilerden oluşmaktadır.

Örneğin İNG PegasusBolBol adlı kredi kartı için internet bankacılığı ile başvuruda bulunmak isteyen bir müşterinin, banka sitesine giriş yaparak aşağıdaki formu doldurması yeterli olacaktır.

Fakat hiçbir kart ücreti bulunmayan İNG Bank Light kartı için başvuru yapmak isteyen müşteriler, bu taleplerini bankanın müşteri hizmetlerine bildirmek durumundadır. İnternet üzerinden, müşteri hizmetleri yardımıyla ya da banka şubelerine giderek yapabileceğiniz kart başvurularının hepsi de güvenli olmaktadır. Bu durumda tek yapmanız gereken şey, İNG Bank kredi kartıbaşvurusu yapmadan önce, ne gibi bir kredi kartına ihtiyacınız olduğunu belirlemektir. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir