× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

1) Film ve Dizi İzlemek

İngilizce öğrenme konusunda birçok yöntem vardır. Bunların hepsi işe yarasa da en iyi yöntemlerden birisi film izlemektir. Başlangıçta İngilizce ses – Türkçe altyazı izleyip filmi öğrendikten sonra İngilizce ses – İngilizce altyazı izleyerek ve bilinmeyen kelimeler not alınarak liste oluşturulur.

Film bittikten sonra bu listedeki kelimelerin anlamları öğrenilir ve yanlarına yazılır. Daha sonra günlük olarak 15 kelime şeklinde tekrar yapılıp öğrenilir. Bu bağlamda önerilen diziler; Prison Break, The 100 ve Lost olmaktadır. Bu yöntem sayesinde hem öğrenci sıkılmaz hem de İngilizce öğrenir.

2) Kelime Torbası

Bilinen 2.yöntem ise kelime torbası yapmaktır. Yeni öğrenilen kelimeler küçük kağıtlara yazılır ve torbaya atılır. Günlük 20 dakika çalışma ile kelimeler çekilir ve anlamları ile birlikte tekrar edilir. Özellikle küçük çocuklar için etkili bir yöntemdir.

3) 4 Temel Beceri

İngilizcede 4 temel beceri vardır. Bunlar; konuşma, okuma, yazma ve dinlemedir. Bu beceriler için internette birçok alıştırma bulunmaktadır. Bunlar yapılarak bu beceriler geliştirilebilir. İngilizceyi akıcı konuşmak için bu beceriler çok önemlidir.

4)  Oyun Oynamak

Ve en basit yöntemlerden birisi, oyun oynamak. Bu yöntem ile hem eğlenebilir hem de İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. Hikayeli oyunlarda geçen kelimeleri öğrenmek için çeviri kullandığınızı ve bu kelimeleri öğrendiğinizi fark edeceksiniz.

5) Sohbet Etmek

Son yöntem ise internetten bir arkadaş bulup onunla sohbet etmek. Bunu ana dili İngilizce olan biriyle veya sizin gibi İngilizce öğrenmek isteyenlerle yapabilirsiniz. Çeşitli sosyal medya alanlarında bu tür arkadaşlar bulabilir ve alıştırma yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir