× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Her an ölebileceğimiz hepimizin bildiği kesin bir gerçeklik. Peki öldüğünüzde bir çok anı bulundurduğunuz sosyal medya hesaplarınıza ne olacağını hiç düşündünüz mü?

Günümüzün bir çok vaktini sosyal medyada geçiriyoruz. Özellikle ülkemizde sosyal medyada geçirilen vakit bir çok ülkeyi geçmiş durumdayız.Sosyal medyada yazdıklarımız paylaştıklarımız fotoğraflarımız videolarımız hikayelerimiz her anımız çocuklarımıza bırakabileceğimiz bir hatıra ve miras olarak görülebilir, peki ya ölürsek sosyal medya hesabımıza ne olur?

Şu an için belki de bu soru size çok uzak bir durum olarak geliyor olabilir tabi bir gün öleceğiniz zamana kadar! Bu sorunun cevabı tamamen size ve kullanmış olduğunuz sosyal medya platformuna bağlı. Facebook veya Google hesabınızı bir mirasçıya bırakabilme özelliğini bulundurmakta öldükten sonra hesabınızı kim yönetecek o size özel alanda kim hüküm sürebilecek paylaşım yapabilecek sizin elinizde olan bir karar.Ama maalesef ki  Instagram,  Snapchat ve Twitter‘da böyle bir özellik bulunmamakta.

Bir hesabı 6 ay boyunca kullanmadığınızda otomatik olarak hesap kapanıyor. Eğer ki ailenizden bir kişi bu kurumlarla iletişime geçerse tekrar açılması söz konusu olabiliyor internette ki paylaşımlarınız yazışmalarınız gönderileriniz siz ölünce bir arkadaşınız tarafından chatbota dönüştürebiliyor. Böyle bir program sayesinde siz öldükten sonra arkadaşlarınız sizin bot halinizle konuşabiliyor. Ürkütücü bir şey mi yoksa bir nebzede olsa üzüntünüzü azaltan bir şey mi karar sizin. Ancak teknolojinin ilerlemesi sayesinde biz ölsek bile bizim sosyal medya hesaplarımız ölmeyebiliyor. Ayrıca Facebook dünya üzerinde en büyük sanal mezarlık halini alacak güce sahip. Facebook tüm platformların arasında en çok üyesi olması sebebiyle buna erişebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir