İnstagram Etkileşim Arttırma Yolları

 İnstagram Etkileşim Arttırma Yolları

İnstagram Etkileşim Arttırma Yolları Kesin!

Günümüz de sosyal medya kullananların sayısı gittikçe artıyor. Genellikle çoğu insan nasıl daha çok kitleye ulaşırım nasıl daha çok verim alabilirim diye düşünerek bir çok yollar deniyor biz de sizlerin işini kolaylaştırmak adına İnstagram Etkileşim Arttırma Yollarını sıra sıra göstereceğiz.

1- Profil Düzenleme

Profilinizi açtığınızda ilk dikkat etmeniz gereken profil fotoğrafınız ve biyografinizdir. Profil fotoğrafınız, sayfaysanız konunuzdan bağımsız olmamalıdır. Biyografiniz sade ve kısa bir şekilde hazırlanmalı.

2-Hastag Çalışması

Herhangi bir gönderi attığınızda mutlaka hastag koymayı unutmayınız. Hastagleriniz çok uzun olmamalı bazıları çok aratılan kelimeler bazıları orta derece aratılan kelime olmalıdır. Örneğin fotoğraf üzerine bir konu #Fotoğraf #Fotoğrafçekim #güzelfotoğraf gibi örnekler sıralayabiliriz.

3-Gönderi düzeni

Sayfanız da veya hesabınız da genelde renk ve düzen olması için birbirinden ayrı resimler seçmeyiniz aynı efekt veya aynı tarz içerikler kullanınız. Sizin profilinize gelen insanların profilinizi gördüğünüz de etkilenmesi için bu maddemiz gereklidir.

4- Başka Hesaplarla Karşılıklı Reklam Yapınız.

Sizin gibi içeriğe sahip olan ortalama takipçileriniz aynı olan sayfalar veya kişisel hesaplar ile iş birliği yapınız. İş birliği sayesinde onun kitlesinin size faydası olacaktır.

5- Zamanlama

Gönderi ve hikaye zamanlarınız çok önemlidir örneğin sabah attığınız bir gönderi 10 beğeni alıyorsa gece attığınız 30 alabilir. Denemek için bir sabah bir akşam atın aradaki farkı görebileceksiniz hangisi daha verim aldıysa o saatlerde paylaşamaya dikkat edin. Bizim tavsiyemiz sabah 11-12 akşam 19-11 arası.

6- Takipçilerinizle iletişim kurun

Takipçilerinizin elinizden geldiğince mesajlarına cevap verip sorularını yanıtlayın. İletişim etkileşimin en temel yoludur.

7- Düzenli canlı yayın yapabilirsiniz.

Belirli saatlerde gün içinde veya 3-4 günde 1 kez canlı yayın yaparak etkileşiminizi arttırabilir insanlarla iletişim kurabilirsiniz.

Unutmayın instagramda kimse sizi takip etmek zorunda değil siz kaliteli içerikler yaparak kullanıcıların dikkatini çekmelisiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın