Instagram Hesabı Nasıl Silinir

 Instagram Hesabı Nasıl Silinir

Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

Akıllı telefonların yaygınlaşması ile daha çok fotoğraf çekmeye ve daha çok paylaşmaya başladık. Önceleri Facebook’ta fotoğraf paylaşıyorduk, sonrasında yeni bir çok uygulama çıktı ama bunların en fazla popüler olanı Instagram oldu. Ücretsiz ve çarpıcı efektleri, kolay paylaşım olanağı, hashtag desteği ve bir çok özellik Instagram’ı akıllı telefonların olmazsa olmaz uygulaması yaptı. Ancak bir çok kullanıcı çok fazla sosyal medya ile haşır neşir olmaktan sıkılmış olacak ki son dönemlerde Instagram Hesabı Nasıl Silinir? Sorusu sıkça sorulmaya başladı

Instagram Hesabı Nasıl Silinir? İşte Yapılacak İşlemler

Öncelikle akıllı telefondaki uygulamadan çıkış yapmanız gerekiyor. Instagram hesabınızı akıllı telefondaki uygulamadan kapatmak mümkün değil.

  • Bunun için masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızın ya da akıllı telefonunuzun İnternet tarayıcısından Instagram sayfasına kullanıcı ismi ve şifresi ile giriş yapmalısınız.
  • Instagrama giriş yaptıktan sonra instagram hesap silme linki : https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/  tıklayınız
  • Karşınıza gelen ekranda hesabınızı neden siliyorsunuz sorusunu cevaplamanız beklenmektedir.
  • Ardından Devam etmek için lütfen şifreni tekrar gir alanına Instagram şifrenizi yazın ve Hesabımı kalıcı olarak sil butonuna tıklayın.
  • Hesabını silmek istediğinden emin misin mesaj penceresine Tamam diyerek onay verin.
  • İşlem basamaklarını doğru yaptıysanız aşağıdaki gibi bir ekran göreceksiniz.

Bütün işlemleri tamamladıktan sonra instagram hesabı kalıcı olarak silindiğinden yeniden kullanamazsınız. Instagram hesabı silme işlemi yerine instagram hesabı geçici dondurma işlemi yapabilirsiniz. Aksi takdirde ileride tekrar Instagram kullanmak isterseniz yeni bir hesap açmak zorundasınız.

Yapılan Yorumlar

Bir Yorum Yapın