× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

İnstagram günümüz koşulların da oldukça popüler olan bir sosyal medya platformudur. İnstagram bünyesine insanlar fotoğraflar, videolar, story paylaşımı yaparak diğer insanlarla bir nevi hayatlarından bazı kesitler aktarıyorlar.

Peki İnstagram kullanımdan sıkıldınız ve hesabınızı kapatmak istiyorsunuz ve bu işlemi fotoğraflarınızı silmeden takipçi sayınızı kaybetmeden yapmak istiyorsanız konumuz tamda size göre bir konu. Aşağıda belirttiğimiz adımları yaparak sizde İnstagram hesabınızı dondurabilirsiniz. Peki akıllara bir soru daha geliyor. İnstagram hesabımı dondurdum ve tekrar geri açmak istesem açabilir miyim? Bu sorunun cevabı evet açabilirsiniz. Ama bazı durumlar da 24 saat ile 48 saat arası bir bekleme süresi yaşayabilirsiniz. Bu esnada kullanıcı adı veya şifreniz yanlış gibi bir durumla karşılaşırsanız endişe etmenize gerek yok. Ancak hesabınızı dondurdunuz ve geri açmak istediniz ve açtınız. Ardından tekrar dondurmak istiyorsanız 1 hafta beklemek zorunda kalacaksınız. Bu İnstagram’ ın aldığı güvenlik önlemlerinden sadece birisi. Gelelim İnstagramı geçici olarak kapatmaya

DONDURMA İŞLEMİNİ NASIL YAPIYORUZ ?

İnstagram ‘ı dondurduğunuz andan itibaren hesabınıza ait olan hiçbir bilgi diğer kullanıcılar tarafından erişilemez.

Kullanıcı adı ve şifre ile instagrama giriş yapınız. Mobil uygulama içinden giriş yapmayınız internet tarayıcısından yani instagram.com adresine giriş yapınız.

Sağ üst kısımda olan pencereye veya simgeye tıklayarak, profili düzenle seçeneğine giriniz.

Açılan pencerede aşağıda bulunan hesabımı geçici olarak kapat seçeneğine tıklayınız.

Size sorulan İnstagram’ı neden geçici olarak kapatmak istiyorsunuz sorusuna cevap size uygun cevabı veriniz.

Daha sonra şifrenizi girin ve hesabınız geçici olarak kapanmış olacaktır.

Unutmayın belirli bir süre sonrasında instagramınızı yeniden aktif hale getirebilir ve yeniden kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir