× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

İnstagramhikaye indirme sorunu günümüzde birçok birey tarafından araştırılmaktadır. Kişisel olarak yüklenen hikayeler paylaşım öncesi indirilebiliyorken başka profillerden paylaşılan hikayeleri indirme konusunda problemler yaşanabilmektedir. Telefon üzerinden kayıt edebilmeye yönelik alternatifler oldukça azdır. Ancak bazı uygulamalar ile Google Play ve iOs üzerinden hikayeleri indirmek mümkündür.

Günlük yaşantıları, olan olayları sıklıkla takip ettiğimiz alanların başında İnstagram gelmektedir. Eğlenceli içeriklerin dışında ilgilere yönelik birçok bilgiyi bu platform üzerinden elde etmek mümkündür. Hikayelerde paylaşılan içerikleri telefon hafızasında tutmak ya da başkasıyla paylaşmak istendiğinde ise durum oldukça güçleşmektedir. Yazının ilerleyen bölümlerinde bahsedeceğimiz uygulamalar sayesinde artık kayıt altına almanız mümkün olacaktır.

Instagram Hikâye İndirme Uygulaması

Bireyler genellikle İnstagramstory kaydetme ihtiyacı duyduğunda ekran görüntüsü alarak bu işlemi yerine getirmekteydi. Ancak bu durum hem kalitenin düşmesine hem de direkt olarak görüntüyü elde etmeyi zorlaştırmaktaydı. Aynı zamanda her telefonda video kaydetme özelliği olmadığından ekstra bir uğraşa sebebiyet vermekteydi. Kullanıcılar tarafından böyle bir talebin oluştuğunu gören firmalar ise bazı uygulamaları üreterek bireylere kolaylık sağlamayı hedeflemektedir.

1.      Android: StorySaver Programı

Android kullanıcıları İnstagram üzerinden hikâye indirmek istediklerinde bu uygulamayı temin ederek istediği herhangi bir profile dair kayıt işlemi gerçekleştirebilmektedir. Hikâye indirme konusunda oldukça bilinen ve indirme olarak en üst sıralarda yer alan uygulama çok talep görmektedir. Uzun süredir bulunan uygulamanın birçok kullanıcı tarafından indirilip denendiği de bilinmektedir.

Uygulamaya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Telefonunuza uygulamayı yükledikten sonra sizden profilinize giriş yapmanızı istemektedir. İnstagram profilinize ulaştıktan sonra karşınıza çıkan profiller arasından tercih yapabilir ya da direkt olarak araştırma yapıp zaman kaybetmeden hikayelere erişebilirsiniz. İndirme seçeneği oluştuktan sonra tek tık ile hikâyeyi hafızanıza almanız oldukça kolay olmaktadır.

      İnstagram Hikâye İndir: iOs- iStory

Güvenlik tedbirlerini oldukça üst düzeyde tutan iOSİnstagram hikâye indirme kategorisi altında bu uygulamaya onay vermiştir. Kullanıcılar buraya tıklayarak mevcut programı indirme alanına erişebilmektedir. Yapılması gereken adımlar benzerlik taşımaktadır. Profile erişim sağlandıktan sonra isterseniz kendi profillerinize isterseniz takip ettiğiniz bireylerin hikayelerini kısa bir süre içerisinde indirebilirsiniz.

InstagramStory İndirme Programı Tehdit Oluşturur Mu?

Hikâye indirmek isteyen ancak bunun uğruna profillerinden olmak istemeyen bireylerin sayısı oldukça fazladır. Bundan dolayı profile giriş esnasında ya da sonrasında güvenlik açısından istenmeyen bir durumun oluşup oluşmadığı merak konusu olmaktadır. Mevcut uygulamalar iOs ve Android tarafından kullanıcılara sunulmadan önce incelemeye alınmaktadır. Güvenliği tedbir edici unsurlar bulunan uygulamaların onayı oluşturulmamaktadır.

Özellikle iOsİnstagram hikâye indirme programı konusunda diğer uygulamalar gibi çok tedbirli davranmaktadır. Bundan dolayı bu alana yönelik uygulama sayısı yok denecek kadar azdır. Firmalar tarafından uygulamalar sıkı bir denetlemeye tabi tutulsa da her uygulamanın bir risk faktörü oluşmaktadır. Ancak şu zamana kadar böyle bir durumla karşı karşıya kalınmamaktadır. Aynı zamanda kullanıcıların yorumlarına bakarak da karar verilmesi güvenlik açısından uygun olmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir