Instagram, uzun zaman sonra kullanıcıların en çok istediği özelliği bünyesine ekledi. Sadece mobil cihazlarda kullanılabilen mesajlaşma bölümü masaüstü web sitesi için de ekleniyor. Bazı üçüncü parti uygulamalar ya da bazı taktikler sayesinde mesajlaşma alanına erişmek mümkündü. Son gelen güncelleme sayesinde doğrudan mesajlar kısmına erişmek mümkün.

Mobil cihazlarda olduğu gibi artık web site üzerinden de mesajlaşma özelliği kullanılabilecek. Mesajlaşma özelliklerinde her hangi bir sınırlandırma söz konusu değil. Mobil cihazlarda olduğu gibi mesajları beğenebilecek, fotoğraf ve video gönderebileceksiniz. Bunların yanı sıra kameranızı kullanarak da fotoğraflar çekebileceksiniz. Instagram, kullanıcıların bu konuda dert yanmasına kulak vermiş olacak ki bu şekilde bir güncelleme için kollarını sıvadı.

Bu Özellik Whatsapp – Facebook ve Instagram Uygulamalarının Birleşebilmesi İçin Bir Adım Mı?

Özellik şu an için tüm kullanıcılarda yok, dünya genelinde birkaç kişide test edilen özellik önümüzdeki 2 ay içerisinde tüm kullanıcılara gelebilir. Tam olarak tarih açıklanması yapılmadı. Whatsapp, Facebook ve Instagram uygulamalarını birleştirmek isteyen Mark Zuckerberg sektöre bu şekilde ufak adımlar ile girişmek istiyor olabilir.

Güncellemeden nasibinizi almadınız ancak direk mesajlar özelliğini kullanmak mı istiyorsunuz. Üçüncü parti bir uygulama gerektirmeden sadece Chrome kullanarak bu özelliğe erişmeniz mümkün. Gelin oldukça basit olan bu işleme hep birlikte bir bakalım.

Instagram DM Leri Programsız Olarak Bilgisayardan Nasıl Kullanılır?

Öncelikle bilgisayarımızda bulunan Chrome tarayıcı ile http://instagram.com/ adresine normal bir şekilde giriş yapıyoruz.

İlk başta karşınıza bu şekilde klasik masaüstü görünümü gelecektir. Klasik masaüstü görünümde direkt mesajlara erişim imkânı maalesef ki bulunmuyor. Bu özelliği kazanmak Anasayfa’da dururken F12 butonuna basıyoruz. Ya da klavyemizden sağ tıklayarak “İncele” butonuna tıklıyoruz.

F12 butonuna ya da “İncele” kısmına bastığımızda karşımıza bu şekilde bir ekran gelecek. Bu ekranda sol üst kısımda duran kırmızı işaretli alanı seçiyoruz. Burası Instagram sayfasını mobil sürümde görüntülemenizi sağlayacak. Bu alana tıkladıktan sonra şu şekilde bir ekran gelecek.

Gelen bu ekranda ise kırmızı ile işaretlemiş olduğumuz alana tıklayarak. Iphone 6/7/8/Plus yazanı seçiyoruz. Daha sonra hiç vakit kaybetmeden sadece sayfayı yeniliyoruz.

Sayfa yenileme işlemi bittikten sonra mobil görünüme geçiş yapacak ve sağ üst kısımda DM alanı belirecek. Tüm bunları yapık, geriye sadece masaüstü görünümde bu mesaj alanını kullanmak kaldı. F12 butonuna ya da sağ üst taraftaki çarpı butonuna basarak açtığımız kod düzenleme alanını kapatıyoruz.

Kapattıktan sonra Instagram sayfası tekrar masaüstü görünümüne geçecek. Artık üçüncü parti bir uygulama kullanmadan Instagram DM lerine Bilgisayardan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir