Instagram Özel Filtreleme Sistemi Getiriyor

 Instagram Özel Filtreleme Sistemi Getiriyor

Instagram Opsiyonel Olarak Değişebilen Filtreleme Sistemi Getiriyor

Sosyal medya devi Instagram her geçen gün kendini geliştirmeye devam ediyor. Yeni aldığı güncellemeler ile gündeme gelen Instagram, yeni aldığı ve alacağı güncellemeler ile daha gelişmiş bir güvenlik sistemine sahip olmak istiyor. Güvenlik sisteminin yanı sıra paylaşımları kullanıcılarına göre ayarlamak isteyen Instagram hassas içerikleri de gizlemek istiyor.

Yapay zekasını hali hazırda bu yönde geliştiren Instagram, yönetim sisteminden memnun olmayan kullanıcılar için opsiyonel olarak bir özellik ekliyor. Eklenecek olan bu özellik sayesinde hassas içeriklerin içinde ayrım yapılabilecek. Ekstra hassas içerik engelleyen sistem ile gizlenen hassas içerikleri açma şansınız bulunmayacak.

Özel Olarak Ayarlanabilir İçerik Gösterimi

Ekstra hassas seçeneği seçildiği zaman, özellikle yetişkinlere yönelik olan NSFW içerikleri engellenmesi hedefleniyor. Erotik içeriklerin de engellenmesi, opsiyonel olarak gelen hassas içerik ayarını hali hazırda bulunan hassas içerik ayarlarından farklı kılıyor. Bu konuda yeni bir yapay zekâ geliştirilmesi söz konusu.

Özellik bahsedildiği gibi Opsiyonel olarak eklenecek, yani özelliği kullanmak isteyen kullanıcılar isteklerine göre açıp kapatabilecek. Özelliğin ilk olarak herkeste açık olarak gelmesi bekleniyor, özellik eklendikten sonra kullanıcılar isteklerine göre kapatabilecekler. Özellik kapatıldıktan sonra emin olup olmadığınıza dair soru soruluyor, ardından eminim butonuna tıkladığınızda ayarlarınız hassas içeriklere açık hale geliyor.

Sistem şu an İçin Hangi Ülkelerde Kullanılabilecek Bir Bilgi Bulunmamakta

Özelliğin kullanıcılara ne zaman sunulacağına dair tam olarak bir bilgi bulunmuyor. Ancak her Instagram güncellemesinde olduğu gibi bu güncelleme de bazı pilot ülkeler seçilecek, seçilen ülkelerde testler yapılacak ve yapılan testlerin ardından tüm dünyada kullanıma açılacak. Özelliğin sadece +18 içeriklerde değil Korona virüsü ile ilgili yapılan haberlerde de çalışacağı ön görülenler arasında.

Acil durumlardan yapay zekaya eklenecek olan senaryolar sayesinde sahte haberin de bu sayede önüne geçilmesi hedefleniyor, sahte haberlerin önüne geçilebilmesi için kodlanan yapay zekâ teknolojisi sadece Instagram’ın değil diğer sosyal medya devlerinin de işlerini kolaylaştırır durumda.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın