× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Teknoloji çağında yaşadığımız bugünlerde artık yediden yetmişe herkeste tablet ya da cep telefonu gibi cihazlar bulunmaktadır. Bu teknolojik cihazların sağlamış olduğu kolaylıklar yardımıyla çeşitli sosyal medya hesaplarını herkes oldukça rahat kullanabilmeye başlamıştır. Durum böyle olunca instagram, twitter ya da facebook gibi sosyal medya araçları artık sadece eğlence amaçlı değil, iş ya da bu gibi maksatlar ile de kullanılmaya başlamıştır. Bu mecralardan para kazanmak ve insanların kendi  işlerini buradan yürütmeleri daha rahat olduğundan ev hanımları dahi bu mecralarda aktif olarak satış yapıp çalışabilmektedirler. İnstagram özellikle bu sosyal medya araçları içerisinde günümüzde en aktif olarak kullanılan alandır. Milyonlarca kullanıcısı olan instagram üzerinde, birçok  firma ya da tüzel kişiler para kazanmak amacıyla aktif olarak hesap kullanmaktadır. Peki, daha çok satış yapmak ve daha fazla kitleye hitap edebilmek için neler yapmalıyız bunlardan kısaca bahsedelim.

Öncelikle, instagram üzerinde hesap açacaksanız, kullanacağınız hesabın ne amaç ile kullanılacağına karar vermelisiniz. Yani, ticari satış için mi yoksa kişisel bloğunuz için mi vb. hangi amaca hizmet edeceğine kafanızda karar vermelisiniz. Ardından, hesabınızın nickini oluşturmaya başlamalısınız. İnstagram kullanıcı adınızın, popüler olmasına, sayfanızın kullanım amacına hitap etmesine, kullanıcılar tarafından kolay bulunabilir bir nick olmasına özen göstermelisiniz. Bu ilk adım oldukça önemli olan aşamalardan biridir.

İkinci olarak instagram hesabınızın içeriğini amacına uygun şekilde doldurmaya başlamalısınız. Yeterli içerik yüklediğiniz hesabınızı herkese açık hale getirdiğinizden emin olmalısınız. Çünkü bu şekilde kullanıcılar hesabınız ile daha fazla iletişime geçip, daha çok etkileşimde bulunabilirler. Ardından hesabınızın reklamını önce çevrenizden başlayarak yapmalı ardından bunu diğer sosyal medya hesaplarınızdan da gerçekleştirmelisiniz. Tüm bunlardan sonra hesabınız artık yavaş yavaş büyümeye başlayacaktır. Unutulmamalıdır ki hiçbir hesap bir gecede binlere ya da milyonlara ulaşamaz. Bunun için emek vermeniz ve ciddi şekilde bu alanda çalışmanız gerekmektedir.

Kolay Yoldan İnstagram Takipçi Satın Alıp ki Miyim?

Evet, bunu yapabilirsiniz. Bazı yasal sitelerden hazır takipçi satın alıp instagram hesabınızdaki takipçi sayınızı artırabilirsiniz. Fakat burada dikkat etmeniz gereken şey hesabınızın başkalarının eline geçmesine izin vermemektir. Bazı siteler, birçok kullanıcının hesabını takipçi gönderme bahanesi ile çalmakta ve sizden izinsiz hesabınızı kullanabilmektedir. Bunun için kesinlikle hesabınızın şifresini kimseyle paylaşmamalı ve güvenilir olmayan sitelerden hesabınıza giriş yapmamalısınız. Bunun yerine belirli bir ücret karşılığı, güvenilir olan kişilerden takipçi satın alabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken diğer bir önemli husus ise takipçi satın alarak hesabınızın takipçi sayısını yükseltmeniz sizin ürünlerinizin satışının artacağını asla göstermez. Çünkü, satın aldığınız takipçiler genellikle aktif olmayan kullanıcıların hesapları olmaktadır. Ürününüzün satışlarını artırabilmeniz ya da bloğunuzu büyütebilmeniz için içeriklerinizin takipçileriniz tarafından beğeniliyor olması da oldukça önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir