× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Çekilmiş fotoğrafların,  gönderilen mesajların ve videoların sevilen kişiler ile paylaşım yapılmasında basit ve eğlenceli yol sunan ınstagramda bazen video izleme sorunu yaşanabilmekte.  Birçok insanın ve ünlülerin popüler uygulamalar aranda ön planda ınstagramda izlenemeyen videoları düzeltmenin birçok yöntemi mevcuttur. Heyecanlı bir şekilde veya eğlenerek göz atılan videolar bazen kesintiye uğrayabilir.

Instagram Videoları Neden Oynatılmıyor?

Instagram videoları seyredilirken yaşanan sorunların başında ınstagram web sitesinden, ınstagram uygulamasından kaynaklandığı bilinmelidir. Bunun yanı sıra kullanılan cihazın durumu veya tarayıcı da sorununun bir parçası olabilir. Video oynatılmasında yaşanan sorunların nedenleri şöyle sıralanabilir;

Oynatılmayan Instagram Videoların Onarımı Nasıl Yapılır?

Daha önce belirtilmiş olan nedenlere dayalı olarak ınstagram videolarının onarımı için 4 farklı yöntem kullanılabilir. Yöntemlerin denenmesi için öncelikle cihazın yeniden başlatılması gerekir. Cihazı yeniden başlatmak videoların normal şeklide oynatılmasını sağlayabilir.

İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin

İnternet bağlantısının kontrol edilmesi için aşağıdaki yöntemlerin uygulanması gerekir.

Ağı kontrol edin

Hücresel veri kullanımı ile video izleniyorsa, hücresel veriden varsa kablosuz bağlantıya geçilir.  Bunun için hücresel veri kullanımı devre dışı bırakılarak, kablosuz bağlantı tercih edilir.

Yönlendirici kontrol edilir

Kullanılan yönlendiricinin elektik bağlantısı kesilerek yeniden başlatılarak kablolar kontrol edilir.  Mevcut yönlendiriciyi fabrika ayarlarına geri döndürülür.  Bu aşamada yönlendiricinin ısı kaynaklarından uzak durmasına dikkat edilir. Farkı yönlendiriciler de denenebilir.

Ağ sıfırlanır ve tekrar denenir

Gerek Android gerekse İphone nin ağ ayarları sıfırlanır.  Cihaz yeniden başlatılır.  Ağa yeniden bağlanılır. Videoların oynatılması denenir.  Bunun için şu adımlar gerçekleştirilir:

Android telefonlar için

Ayarlar> Yedekle ve Sıfırla> Ağ Ayarlarını Sıfırla> AYARLARI SIFIRLA

İphone telefonlar için

 Ayarlar> Genel> Sıfırla> Ağ Ayarlarını Sıfırla> posscode girin> Ağ Ayarlarını Sıfırlaya basarak sıfırlamayı onaylayın.

Instagram uygulamasının kaldırıp yeniden yüklenir

Sorunlu olan veya ınstagram uygulamasının eski olması nedeni ile oynatılamayan videolar düzeltmek için;

 Ayarlar> Uygulamalar> Uygulamaları Yönet> Instagram> Kaldır adımları takip edilerek uygulama kaldırılır.

Google Play Store’den en son sürüm indirilerek yeniden yüklenir.

Uygulamanın kaldırılması için iki farklı yöntem mevcuttur.

*Instagram uygulaması simgesine basılı tutularak, silmek için X tuşunun kullanılması

*Saklama bölümünde Ayarlar> Genel> Kullanım / Depolama ve iCloud Kullanımı> Depolamayı Yönet’e gidilir Instagram öğesi bulunur

Instagram> Uygulamayı Sil öğesine dokunulur.

Instagram uygulamasını indirmek ve yüklemek için App Store’e kullanılır.

Güç Tasarrufu Modu Devre Dışı Bırakılır

Telefonun pil gücünden tasarruf sağlanması için güç tasarrufu modu kullanılır. Bu mod kullanıldığında ise cihazın performansı düşer. Bu nedenden dolayı ınstagram videolarını sorunsuz oynatmak için devre dışı bırakmak verimli olur.

Instagram Önbelleklerini Temizle

Instagram videolarının izlenmesinde ortaya çıkan sorunlardan bir diğeri de uygulamadaki bozuk verilerdir. Bozuk olan bu verileri temizlemek için ınstagram önbelleği temizlenir. Android telefonlarda ön belleği temizlemek için

Tüm adımlar gerçekleştirildikten sonra cihaz yeniden başlatılır. Sorunun çözülüp çözülmediği test edilerek sonuca ulaşılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir