× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

ünümüzde internet alt yapısı her ne kadar gelişmiş olsa da ne yazık ki bazı kullanıcılar ciddi yavaşlama problemleriyle karşı karşıya kalabilmektedir. Oldukça sık karşılaşılan bu durum nedeniyle internet kullanıcıları, çeşitli çözüm yollarını araştırmaktadır. Her ne kadar araştırılan yöntemlerin büyük bir çoğunluğu fayda sağlamasa da bazı ufak detaylar sayesinde internet hızlarında ciddi artışlar meydana gelebilmektedir. Peki, internet hızınızı arttıracak 5 etkili yöntem nedir? Son derece merak edilen bu sorunun yanıtını, dilerseniz detaylı olarak birlikte inceleyelim.

Yavaşlayan İnternetinizi 5 Etkili Yöntemle Hızlandırın

İnternet hızınızı arttıracak 5 etkili yöntem listemizi sizler için özel olarak hazırladık. Dilerseniz, hazırladığımız bu listeyi gelin detaylı olarak birlikte inceleyelim.

1.      DNS Değişikliği Son Derece Önemli

İnternet hızınız son derece yavaşladı ise aklınıza ilk olarak DNS adresi gelmelidir. Söz konusu DNS adresini değiştirerek internet hızınızda artış sağlayabilirsiniz. Tercihen kullanabileceğiniz hızlı DNS adresleri ise şu şekildedir;

2.      Kablolu Ağları Tercih Edin

Hızlı bir internet kullanımı için mutlaka kablolu ağları tercih etmeniz gerekmektedir. Kablolu ağları tercih ederek son derece hızlı ve bir o kadar da gecikme süresi düşük internet kullanımı yapabilirsiniz.

3.      Ön Bellek Temizliğine Dikkat Edin

Hızlı ve verimli internet kullanımı için mutlaka tarayıcınızda bulunan ön bellek dosyalarını temizleyin. Söz konusu dosyaları temizleyebilmek için tarayıcınızda yer alan ayarlar kısmını kullanabilir veya CCleaner isimli yardımcı programı tercih ederek ön bellek dosyalarınızı son derece kolay bir şekilde silebilirsiniz.

4.      Tarayıcı Eklentileri Önemli

Tarayıcınızda yer alan eklentiler nedeniyle ciddi bir yavaşlık problemiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Verimli ve hızlı bir internet kullanımı için mutlaka tarayıcınızda yer alankullanmadığınız eklentileri kaldırmalısınız.

5.      Bilgisayar Güvenliğini Sağlayın

İnternet hızınızı arttıracak 5 etkili yöntem listemiz de son olarak bilgisayar güvenliği yer almaktadır. Bilgisayarınızda yer alan kötücül yazılımlar nedeniyle hem internetiniz ciddi olarak yavaşlayabilir hem de kişisel bilgileriniz çalınabilir. Son derece önemli olan bu durumlar ile karşılaşmamak adına mutlaka lisanslı bir anti-virüs programı tercih etmeli ve belirli periyot aralıklarında geniş kapsamlı taramalar yapmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir