İnternet Hızınızı Arttırmak İçin Yapabileceğiniz 5 Basit Yöntem

 İnternet Hızınızı Arttırmak İçin Yapabileceğiniz 5 Basit Yöntem

Bilgisayarlar, akıllı telefonlar ve internet hayatımızın her alanına girmiş durumda. Günümüzde işini internet ortamına taşımış binlerce kişi mevcut. Hal böyle olunca internet bağlantı hızı büyük önem taşımakta. Peki internet bağlantı hızını arttırmak için neler yapabilirsiniz. İşte kolaylıkla uygulayabileceğiniz birkaç pratik çözüm…

1) İnternet Hızınızı Öğrenin

Online olarak internet hızınızı ölçebileceğiniz birçok web sitesi mevcut. Küçük bir araştırma ile bulabileceğiniz bu sitelerden internet hızınızı kolaylıkla ölçebilirsiniz. Eğer çok düşük bir değerle karşılaşıyorsanız servis sağlayıcınızla iletişime geçip test yapılmasını isteyebilirsiniz.

2) Modeminizi Yenileyin

Eski modemlerin veri alışverişi yeni modemlere oranla daha az olabiliyor. Küçük bir araştırmayla yeni teknolojiye ve yüksek veri transfer hızına sahip bir modem alabilirsiniz.

3) Modeminizi Doğru Konumlandırın

Modeminizin konumu, internet hızını doğrudan etkileyen bir faktördür. Bunun için modemin, açık ve merkezi bir alanda konumlandırılmış olması gerekir.

4) Kablosuz Ağınızı Şifreleyin

Başta ağ güvenliğinizi korumak için kablosuz internet bağlantınızı şifrelemeniz önemlidir. Bunun yanında başka kişilerin internetinizi kullanıyor olması, bağlantı hızınızı düşürecektir. Bunun için kablosuz internet bağlantınızın şifreli olduğundan emin olun.

5) İnternet Tarayıcınızı Güncelleştirin

Kullandığınız tarayıcıyı güncellemek internet hızınızı bir miktar da olsa arttıracaktır. Aynı zamanda bilgisayarınızın işletim sistemini ve güvenlik yazılımlarını güncel tutun.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın