Site icon Teknoloji Haberleri

İnternet Zararlı Mı?

Günümüzde herkesin ulaşabileceği bilgilerin bulunduğu teknolojik ağ diye nitelendirilen internet zararlı mı Yararlı mı Tartışması hemen hemen her kesimin ağzında olan güncel bir konu.

Bilindiği üzere, internet bizlere çoğu yerde yardımcı olabilmekte. Örneğinöğrencilerin ödev hazırlamasında büyük bir yardımcı etken. İnternetin bu kadar yaygın olmadığı dönemlerde ansiklopedilerden yararlanan insanlar internetin yayılmasından itibaren ulaşılması daha kolay olduğu için ansiklopedilerden vazgeçmeye başladı.

Günümüz teknolojisinin bizlere sunduğu imkânın yararları olduğu gibi birçok zararları da bulunmakta. Kişinin bunu nasıl kullandığıyla alakalı olan teknolojinin ne kadar işimize yarayan yönünü kullanabilirsek o kadar karşılığını alırız. Örnek verecek olursak, internette bir bilgiye ulaşmanın kolay olduğu gibi yanlış bilgiye de ulaşmak o kadar kolay olabilmekte. Bir konu hakkında bilgi öğrenirken tek bir kaynağa bağlı kalmayıp birçok kaynaktan bilgi edinirsek internetin yararını görebiliriz ancak detaylı bir arama yapmadan asılsız bir kaynağa güvenerek öğrendiğimizi düşünürsek yanılırız.

Yani internetin zararı aslında kullanan insandan insana göre değişebilir. Bilgiye ulaşabilmek önemli değildir, önemli olan doğru bilgiye ulaşabilmektir.

Exit mobile version