× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

İnternetten para kazanmaya başlayalı beri bütün arkadaşlarım ve çevrem, sonrasında da okuyucuların sordukları sorulara cevaben bir yazı yazmaya karar verdim. Biraz uzun bir yazı olabilir ama en azından sorularınıza cevap vermiş olacağım.

Kimler İnternetten Para Kazanabilir?

Aslında e-kitap satmaya çalışanlar “herkes kazanabilir, hiçbir teknik bilgiye ihtiyaç yoktur” derler. Ben hiçbir zaman böyle düşünmedim. Bilgisayar ve internet ile çocukluğumdan beri haşır neşir olduğumdan bana çocuk oyuncağı gibi gelen şeyler ne kadar eğitimli, bilgili hatta iyi bilgisayar kullanırsa kullansın bir çok kişiye hala beyin ameliyatı kadar zor gelmekte. Elbette bütün bunlar öğrenebilir. Bilgisayar ve internetle teşvik-i mesaisi gazete okumak ile sınırlı olan kimseler ise kendilerini gerçekten bu işe adamadan başarılı olamazlar.

İnternetten Para Kazanmak İçin Üniversite Mezunu Olmak Şart Mı?

Mevzu bahis interneti iyi kullanmak olduğunda diplomaların hiçbir önemi kalmıyor bana inanın. Üniversite mezunu olup da zip uzantılı dosyayı açamayan, sanal alışveriş yapamayan insanlar var. Aynı şekilde ilkokul bitirmiş ama internetten ciddi para kazanan insanlar da var. O yüzden diplomanın işlevinin sıfır olduğu belki de tek iş platformu internettir.

İnternetten Kesin Para Kazanılır Mı?

Hah işte geldik en can alıcı soruya, zira insanlar en çok bu soruyu soruyorlar; “falancanın eğitim setini alsam kesin kazanır mıyım? Filancanın kitabını alsam kesin kazanır mıyım”? Şöyle düşünün, yemek kitabı okuyunca karnınız doyuyor mu? Tabii ki hayır! Kitabı ya da eğitim setini almak yeterli değildir. Size öğretilenleri uygulamazsanız kesin kazanamazsınız.

Ama cevap şudur; internetten kesin para kazanılır. Lakin her şey kişinin kendisine bağlıdır. Kişi yeterince çalışır ve doğru yöntemleri uygularsa internetten kesin para kazanır. Dolayısıyla eğer bugüne kadar birçok şeyi denediğiniz halde para kazanamıyorsanız bu sizden kaynaklanmaktadır, çünkü başkaları yıllardır kazanıyorlar.

İnternetten Ne Kadar Para Kazanılabilir?

İnternetten kazanacağınız para da yine kişinin kendisine bağlıdır. Hangi yöntemi seçtiğine, ne kadar çalıştığına, ne kadar araştırma yaptığına, bu işe ne kadar zaman ayırdığına, bu işi ne kadar ciddiye aldığına, öğrenmeye ne kadar açık olduğuna, vb etkenlere bağlı olarak kazancınız değişir. Bu işten ayda 4-5 bin lira kazananlar olduğu gibi yurtdışında milyon dolarlarca servetin üzerinde oturanlar vardır. İşin ilginç yanı ise bu insanların görece oldukça genç olmalarıdır.

Ben mesela bir internet zengini değilim ama uzun yıllardır gündelik işimin yanı sıra bu işle de uğraşıyorum ve zamanında kurduğum sistemler sebebiyle eskisi kadar çok çalışmadan her ay en az tam zamanlı maaşım kadar para kazanıyorum. Hiçbir şey yapmıyorum diyemem çünkü rekabet hızla artıyor ve işinizi kendi haline bırakırsanız mutlaka rakiplerinize geçilirsiniz.

İnternetten Para Kazanmak İçin Para Harcamak Zorunda Mıyız?

Tabii ki hayır! Sermaye ve yatırım işlerinizi hızlandıracaktır ancak sermayeniz olmadan yalnızca emeğinizle de pekala para kazanabilirsiniz

Hiç Çalışmadan Para Kazanmak Mümkün Mü?

Eğer yaptığınız işi ciddiye alır ve tohumlarınızı iyi eker, biçerseniz, her ay meyveleri toplamak için hiçbir şey yapmama lüksüne sahip olabilirsiniz. Ama burada şart olan temelleri iyi atmak ve toprak tutana kadar iyi çalışmak sonrasında da sisteminizi korumak için daha az da olsa ilgilenmektir.

Belli Başlı Para Kazanma Yöntemleri Nelerdir?

Bu yöntemlerden kendi blogumda da bahsediyorum. Ancak buraya özetlemek gerekirse;

– Satış Ortaklığı

– Blog Yazarlığı

– Anket Doldurarak Para Kazanma

– Reklam Kiralama : Çok ziyaretçi çeken bir websitesi kurup buradaki reklam alanlarını kiralamak

– Yeni projeler (örneğin fırsat siteleri)

– Sanal Dükkanlar (gitti gidiyor, sanal Pazar gibi)

– Site alım/satım : Bir site yaratıp ya da satın alıp başkasına satmak

– Alan adı alım/satım

Ama bunlardan en çok kazandıranı kesinlikle Satış Ortaklığı’dır.

Satış Ortaklığı Nedir?

Satış Ortaklığı’nı yalnızca bir paragrafta anlatmak mümkün değildir. Ancak kısaca özetlemek gerekirse, ürün sahibinin, ürününü pazarlanması karşılığında size komisyon ödemesidir ki bu komisyonların oranları bazen %75’i bile bulmaktadır. Siz alıcıyla da satıcıyla muhatap olmazsınız, her şey aracı web siteleri sayesinde yürütülür. Çoğu aracı web sitesi satış ortaklarına ayda 2 defa ödeme yaparlar.

Komisyonlar Nasıl Alınır, Ya Satıcı Ödemez İse?

Komisyonlarınızı aracı web sitesinden alacağınız için satıcının komisyonunuzu ödememesi gibi bir durum söz konusu olamaz.

Bu İş Yasal Mı?

Evet. Çünkü sizin kazandığınız komisyon üzerinden web sitesi aracılığı ile devlete vergi ve stopaj ödenir ve para hesabınıza bu vergiler ödenmiş olarak gönderilir. Dolayısıyla endişe etmeden son kuruşuna kadar kullanabilirsiniz paranızı.

İnternetten Para Kazanmak İstiyorum, Ne Yapmalıyım?

Nasıl yapabileceğinizi size gösterecek bir kaynak satın alarak işe başlayabilirsiniz.

Satış ortaklığı ile internetten para kazanmak istiyorsanız buraya, bakabilirsiniz.

Anket doldurarak para kazanmak istiyorsanız aşağıdaki sitelere göz atabilirsiniz;

Anket Rehberi

Anket Listesi

Anket Master

Anket Doldur Para Kazan

Anket Param

Anket Kazançları

Anket Bankası

Burada hangisi daha iyidir diye soracak olursanız size Anke Listesi‘ni öneririm…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir