iPad iPhone Hafızası Nasıl Boşaltılır

 iPad iPhone Hafızası Nasıl Boşaltılır

iPad/ iPhone Hafızası Nasıl Boşaltılır?

Teknoloji gelişiyor ve geliştikçe akıllı telefonlarımızdaki hafıza alanları her zaman bir kademe daha artıyor. Ama her ne kadar hafıza alanımız artarsa artsın her zaman bir yerden eksik oluyor ve hafızamız yetersiz duruma düşüyor. Hele iPhone/iPad gibi kamera özellikleri iyi cihazlara sahipseniz, fotoğraf ve video çekiyor oyun oynuyorsanız hafıza alanının dolması çok çabuk gerçekleşiyor. İşte bizde bu yazımızda dolan iPad/ iPhone hafızası nasıl boşaltılırsorusunun cevabını vererek telefonumuza yeni hafıza alanları açmaya çalışacağız.

iPad/ iPhone Hafızası Nasıl Boşaltılır? İşte Yapılacak Olanlar

  • Öncelikle yapmanız gerekenler kullanmadığınız fotoğraflarınızı ve videolarınızı başka bir alana taşıyın veya silin. Bunun için iTunes programı sayesinde bilgisayarınızı depolama alanı olarak kullanabilir ve telefonunuzu güncel olarak boşaltabilirsiniz. Aynı zamanda Google Photos, Flickr, Yandex Disk, Google Drive gibi uygulamalarla bulut sistemi üzerine fotoğraf ve video yedekleme işleminizi yapabilirsiniz.
  • Eğer fotoğraf ve videoları iPhone üzerinden kaldırmak yetmezse kullanmadığınız uygulamaları silebilirsiniz. Bu sayede telefonunuzda hatırı sayılır bir alan açabilir ve yeni uygulamalara yer açmış olursunuz.
  • Safari tarayıcısının hafızasını silerek cihazınızda büyük bir alan açabilirsiniz. Bunu Ayarlardan Safari ’ye girerek tarihçeyi ve web sitesi verilerini sil sekmesi ile yapabilirsiniz.
  • Yakın zamanki mesajlaşmaların dışındaki tüm mesajlaşmaları silin veya mesaj ayarlarından 30 günden eski mesajları sil seçeneğini aktif edin.
  • Bunun haricinde uygulamaların kendi içerisinde sabit tuttuğu verileri uygulama ayarlarından silin ve verileri sıfırlayın.

Şunu söylemeliyiz ki eğer iPhone modelleri arasından çok eski bir modele sahip değilseniz ve ciddi anlamda depolama yapmıyorsanız hafıza alanınız yeterli olacaktır ama yapmanız durumunda yukarıdaki iPad/ iPhone hafızası nasıl boşaltılırişlemleri işinizi kolaylaştıracak ve hafıza açacaktır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın