× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Telefon Calısıyor Ama Ekran Karanlık; Günümüzde, akıllı telefonlar büyüdükçe ve artık telefonlarda, kavisli ekranlı telefonlarda bile bir çerçeveye sahip olmadıkları için, bir cep telefonu için en önemli nokta bu ekran. Tabii ki, bu ekranlar kullanıcıların en fazla sorun yaşadığı yerlerdir.

Telefon Calısıyor Ama Ekran Karanlık; Aslında, sorunun sebebinin çoğunluğu kullanıcı kökenlidir. Ekran telefonun büyük bir bölümünü kapladığı için, çerçeveler az ya da çok değil, kavisli, iyi bir teknolojik görünüm verdikleri gerçeğine rağmen eski telefonlara kıyasla daha dayanıklı, en ufak bir darbede kırılmasına neden oluyor.

iPhone Çalışıyor Ama Ekran Siyah Sorunu Nasıl Çözülür

İşimizin zor kısımlarından biri bir başlık seçmektir. Bir başlık seçerken, mera kısa bir cümle içerisinde açıklamamız gerekmektedir. Bu yüzden saçma başlıklar da ortaya çıkıyor. Bu da bu böyleydi. Başlıkta sık sık bize gelen bir sorunun çeşitli yönlerinden birini kullandım. Genel olarak, bu soru aşağıda belirtilen şekillerde gelir:

Telefonum Yere Düştü Ekran Açılmıyor Sebebi Nedir

Telefon yere düştüğünde, cam olduğu için hasar görmesi gerekli olan ilk yer ekrandır. Genellikle ön cam çatlaması yaşanır veya iç ekran kırılır. Dahili ekran kırıldığında / kırıldığında, ekranda hiçbir görüntü görüntülenmez.

Bazı durumlarda, ön camda çatlama olmamasına rağmen, iç ekranın kırılması sebebiyle görüntü alınamaz. Birçok kullanıcıdan almış olduğumuz geri bildirim, ses ama görüntü olmaması.,

Çözümler

Çözüm #1

Telefonunuzun ekranı boştu ancak yine de arama alabilir, birisini arayabiliyorsanız bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Çözüm #2

Çıkarılabilir bir pil kullanıyorsanız (iPhone’un çıkarılabilir bir pili yoktur.) Bu yöntemi deneyin.

Çözüm #3

Bu çözüm özellikle bilgilerini kurtarmak isteyenler içindir. İlk 2 çözümleri işe yaramadıysa, bunu da deneyebilirsiniz. iPhone-monitör adaptörleri var. 30-40 TL’ye satılıyor. Şunlardan al. Telefonunuzun görüntüsünü ekrana aktarın. Kurtarmak istediğiniz bilgileri kurtarın.

Telefonum Siyah Ekranda Takılı Kaldı ne Yapmam Lazım Çözümü

Genel olarak, bu tür hataların sebebi pil olabilir. Telefonunuzun pilini kontrol edin ve telefonun değerini ve pilin değerini ve pilin düzgün şarj olup olmadığını kontrol edin. Cep telefonunuzun pilini ve sım kartını çıkarın ve pili 20 dakika sonra takın, açın ve telefonu kontrol edin.

Sorun yoksa, sım kartınızı takabilirsiniz. Yukarıda tarif ettiğim yöntemler işe yaramadıysa, önce telefonu fabrika ayarlarına geri döndürün. Hala iyileşmezse, telefonu biçimlendirin.

iPhone’unuzu Yeniden Başlatın.

Ayrıca, iPhone telefonun herhangi bir komutu cevaplamadan siyah bir ekrana sahip olması yaygın bir sorundur. Telefonunuz takılı ve şarj olmasına karşın herhangi bir biçimde yanıt vermiyorsa, aşağıda belirtilen adımları telefon modelinize göre deneyerek telefonunuzu başlatmayı deneyin.

Fabrika Ayarlarını Geri Yükle

iPhone’unuz hala yanıt vermiyorsa, orijinal ayarlarını geri yüklemeniz gerekebilir. iPhone’unuzu geri yüklemek, tüm verileri ve kişiselleştirilmiş ayarları cihazdan silecektir, bu sebeple işlemi başlatmadan önce telefonunuzu itunes’dan önce yedeklemeyi unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir