× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Yeni android telefonunuza eski telefonunuzu taşıma işlemi yapmak istiyorsanız taşıma işlemi gerçekleştirmek için yapmanız gereken işlemleri detaylarıyla anlatıyoruz.

İster iPhone ister android işletim sistemli eski telefonunuzu kolaylıkla yeni aldığınız telefona aktarım sağlayabilirsiniz. Bunun için gerekli olan uygulama ‘’Phone Clone’’ adlı uygulamadır. Hem android hem de İos uygulama marketinde yer alan bu uygulamayı kullanarak kolay bir şekilde dosya aktarım işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Android eski telefondan yeni android telefona aktarım seçeneğinin yanı sıra İphone telefondan Android telefona da aktarım işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Kullandığınız telefondan yeni telefonunuza dosyalarınızı aktarım işlemi için kolaylık sunan Phone Clone uygulamasıyla dosyalarınızı kolay bir şekilde aktarabileceksiniz. Resimler, videolar, rehberdeki kişi listelerine kadar birçok dosya ve belgelerinizi anlatacağımız yöntemle kolay bir şekilde yeni telefonunuza aktarım sağlayabileceksiniz. Hem android telefonlar arası hem de iPhone telefondan Android telefona aktarım sağlamanızı kolaylaştıracak işlemin nasıl gerçekleştirildiğini anlatıyoruz.

İphone Telefona Phone Clone Uygulamasını Kurma

İos markette yer alan Phone Clone uygulamasına aşağıdaki linkten ulaşabilir ve kurabilirsiniz.

Android Telefona Phone Clone Uygulamasını Kurma

Android telefona aktarım sağlayabilmemiz için android işletim sistemindeki telefonunuzda da phoneclone uygulamasını kurmanız gerekir. Phone Cloneandroid uygulamasına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Telefonlar Arası Dosya Aktarımı İçin Yapmanız Gereken İşlemler

Her iki telefonun aynı ağ üzerinde aynı wifi bağlantısına sahip olması gerekmektedir. Her iki telefonu aynı kablosuz internete bağladıktan sonra aşağıdaki işlemlere geçebilirsiniz.

Öncelikle her iki telefona da Phone Clone uygulamasını kurduktan sonra eski telefonunuzdan Phone Clone uygulamasını açın ve ‘’Bu Bir Eski Telefondur’’ seçeneğini seçin.

Yeni telefonunuzda Phone Clone uygulamasını açın ‘’Bu Yeni Telefondur’’ seçeneğini seçin.  Sonrasında yeni telefonunuzda kare kod ekranı açılacaktır. Eski telefonunuzda eşleştirme için kamera menüsü açılacak ve kare kodu tanıtmanızı isteyecektir.

Kare kod tanıtma işlemini tamamladıktan sonra aktarım sağlamak istediğiniz dosyaları seçebilir ve AKTAR seçeneğine dokunarak dosya taşıma işlemi başlatabilirsiniz.

Aynı ağ üzerinde bulunan iki telefonda başlatacağınız taşıma işlemi kısa sürede tamamlanacaktır. Yüksek boyutlu olan dosyaların aktarımını seçmeden işlem yaparak bu süreyi daha da kısa hâle getirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir