İphone İnternet Bağlantısı Yok Hatası

 İphone İnternet Bağlantısı Yok Hatası

Günümüzde internet sorunlarıyla ilgili başı çeken konulardan biri İphone internet bağlantısı yok hatası olmaktadır. Oldukça can sıkıcı olan bu durum doğru yol izlendiğinde kolayca çözüme kavuşturulabilmektedir. Bunun için birçok çözüm yöntemi bulunmakla birlikte bazı sorunların çözümü daha fazla zaman alabilmektedir.

İphone İnternet Bağlantısı Sorunu

Bazı durumlarda İphone cihazlarda Wifi ağı bağlı olarak gözükür fakat internet bağlantısı gerçekleşmez. Bu durumda İphone internet bağlantısı yok hatası en sık karşılaşılan durumlardan biridir. İnternet bağlantısının gerçekleştirilmesi için Wifi yönlendiricisinin yakın yerde bulunması ilk şartlar arasında yer almaktadır.

İphone İnternet Bağlantısı Yok Hatası Sorunu Çözümü

İphone internet bağlantısı yok hatası için birçok çözüm yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemlerin doğru uygulanması soruna çözüm olabileceği gibi, sorunun hala devam etmesi durumunda servisten yardım almak daha doğru olacaktır.

1.      Wifi Yönelticisinin Kontrolü

İphone internet bağlantısı yok hatası alanların en sık karşılaştıkları sorunlardan biri Wifi yönelticisinin uzak bir yerde olmasıdır. Tekrar aynı hatayı almamak ve sorunun çözümü için ilk yol yönelticinin uzaklık kontrolünün yapılmasıdır.

2.      Wifi Ağının Açık Olup Olmamasının Kontrolü

İnternet bağlantısı sorunu ile karşılaşanların en sık yaptıkları hatalardan biri Wifi ağı kapalı iken internete bağlanmaya çalışmaktır. Bu gibi durumla karşılaşmak istemeyenlerin Wifi ağının açık olup olmadığını kontrol etmeleri gerekmektedir.

3.      Parola Kontrolünün Yapılması

Wifi ağına bağlanmaya çalışıldığında parola istenebilmektedir. Doğru parolanın bilindiğinden emin olup ona göre şifrenin girilmesi gerekmektedir.

4.      Ağ Bağlantılarının Kontrolü

Wifi bazı durumlarda ağ bağlantı sorunu verebilmek bu durumda İphone internet bağlantısı yok hatası alınabilmektedir. Böyle bir hata alınması durumunda Wifi ağ bağlantılarının kontrol edilmesi gerekecektir.

5.      Modem Kontrolünün Yapılması

İphone internet bağlantısı yok hatası ile karşılaşmanın diğer nedenleri arasında modemin açık olup olmaması durumu olmaktadır. Yönelticinin modeme bağlı olup olmadığı ve açık olup olmadığı kontrol edilmeli ona göre bir çözüm yolu aranmalıdır.

6.      Cihazın Yeniden Başlatılması

Sorunlara istenilen cevap alınamadığında İphone cihazının yeniden açılıp kapatılması denenmelidir. Bunun dışında yöneltici ya da modemin fişinin çıkartılıp yeniden açılması yolu denenmelidir.

7.      Ayarların Sıfırlanması

Bütün yöntemlerin denenip çözüm bulunamaması halinde ağa ayarlarının sıfırlanması gerekir. Bu işlemi yapabilmek için Ayarlar seçeneği ile birlikte Genel Sıfır ve Ağ Ayarlarını Sıfırla seçeneği seçilmedir.

Yapılan işlemle birlikte Wifi ayarları, parolalar gibi bazı ayarlar sıfırlanacaktır. İphone internet bağlantısı yok hatası alanlar bu çözüm yöntemlerine birlikte sorunlarına çözüm bulmayı amaçlamaktadırlar.  

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın