× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

İPhone Neden Bu Kadar Pahalı?

Apple, iPhone’un ortalama satış fiyatını yavaş yavaş artırıyor. Şimdiye kadar, çoğu insan iPhone’u satın aldıklarında tam fiyat ödemedi, bunun yerine şirketleriyle 24 aylık bir sözleşmeyle toplu ödeme yaptı. Artık Apple tam fiyat talep etmeye başladığına göre, bu marka birçok insan için ulaşılamaz hale geliyor.

Apple Premium Bir Markadır

Apple’ıpremium bir marka yapan birkaç faktör var. Apple ürünleri pahalıdır ve hedef pazarı toplumun üst kademeleridir. Bunun nedeni büyük ölçüde Apple’ın müşterilerinin genellikle varlıklı ve genç olmalarıdır. Sonuç olarak, şirketin pazarlama çabaları imaj odaklı ve son derece yaratıcıdır. Apple’ın ürünleri de inanılmaz derecede iyi yapılmış ve şirketin mağazacılık ve hizmeti kusursuz. Premium statüsü, akıllı telefonlarıyla çok fazla zaman geçiren Y kuşağı da dahil olmak üzere yeni zenginler arasında özellikle yüksektir. Y kuşağı, Apple’ın kullanıcı tabanının en büyük segmentidir ve cihazlarında diğer gruplardan daha fazla zaman harcarlar.

Birçok Önemli Donanım ve Yazılım Özelliğine Sahiptir.

Apple iPhone sadece bazı insanlar için bir durum sembolü değil, aynı zamanda akıllı telefon endüstrisindeki en iyi donanım ve yazılımlardan bazılarına sahiptir. Diğer üreticiler bellek, depolama ve işlemcilerinidışarıdan alarak  kullanırken, Apple aslında kendi işlemcisi olan A serisini tasarlıyor. Diğer üreticiler tarafından üretilen diğer akıllı telefonların aksine, Apple her yıl yazılıma milyonlarca dolar harcıyor. Aslında, A serisi herhangi bir akıllı telefondaki en güçlü çiptir, bu yüzden iPhone bu kadar pahalıdır.

AndroidCihazlardan Daha Yüksek Fiyatlandırılır

İPhone’u bir Android telefonla karşılaştırırken, birçok insanın farklılıkları konusunda kafası karışır. Fiyat farkını etkileyen birçok faktör vardır. Ortalama bir iPhone 687 dolara, ortalama Android cihaz ise sadece 254 dolara mal oluyor. Ancak, bu fark her zaman orantılı değildir. Bir akıllı telefonun sahip olduğu özelliklerin sayısı da dahil olmak üzere bazı faktörler diğerlerinden daha önemlidir. Ayrıca, birçok kişi hala bir Android telefon için minimum fiyattan daha fazlasını ödemek istemiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir