× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Asya’nın en büyük teknoloji deviyken bir anda tüm dünyada etkisini göstermeye başlayan Huawei, yeni telefon serisi ile bir müddet daha teknoloji haberlerini meşgul edecek gibi duruyor. Huawei Nova Ailesi, yepyeni amiral gemileri ile iddialı geliyor. Firma tarafından yapılan bir etkinlik kapsamında tanıtılan Nova 6 ve Nova 6 5G, uygun fiyatlı olması ile de dikkat çekiyor. Donanımı ve performansı oldukça yüksek olan bu yeni modellere gelin daha da yakından bakalım.

KIRIN 990 İŞLEMCİDEN OLUŞAN YENİ MODELLER

Huawei Nova Ailesi, Kirin 990 işlemci ile gelirken yeni modellerden birinde 5G özelliği de yer alacak. Nova 6 ve Nova 6 5G arasındaki en önemli farkı da bu 5G özelliği oluşturmuş olacak. Serinin bir diğer modeli olan Nova 6 SE de benzer özelliklere sahip olup ailenin üçüncü ferdi olarak piyasaya sürülecek.

Yeni modellerde ekran büyüklüğünün 6.57 inç olduğu açıklanırken ekranın AMOLED özelliklere sahip olacağı da kesinleşmiş bulunuyor. Düzenlenen etkinlik kapsamında yapılan açıklamalarda ekranın sol üst kısmında yer alan çentikte 32 megapiksel özelliğe sahip bir ön kamera da yer alıyor olacak. Ön kamerada iddialı olan yeni modeller, Huawei’in kamera konusunda uzman olduğunu yeniden kanıtlar nitelikte.

NOVA AİLESİNİN TEKNİK ÖZELLİKLERİ NELER?

Huawei Nova Ailesi, arka kamerası ile de dikkat çekeceğe benziyor. 40 megapiksel özelliğine sahip ana arka kameraya bir de 8 megapiksellik ultra geniş açılı ve yine 8 megapiksellik telefoto kamera eşlik ediyor olacak. Kusursuz fotoğraflar çekebilmek adına yeni modellerin her biri oldukça kullanışlı olacak.

Modellerin arka kısmında bir de parmak okuyucu kısım yer alacak ve bu sensör kamera bölmesinin hemen yanında bulunacak. Kirin 990 işlemciye sahip olan modellerin 8 GB RAM ve 128 GB ya da 256 GB depolama alanına sahip olacağı da belirtilmiştir.

Gerek Nova 6 gerekse de Nova 6 5G, hızlı şarj olabilme desteği ile piyasaya sürülecek. Modellerin fiyatlandırmaları da etkinlik kapsamında resmi olarak açıklandı. 5G destekli modelin 540 dolardan satışa çıkacağı belirtilirken 5G desteğine sahip olmayan modelin fiyatı ise 454 dolar olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir