× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Günümüzde teknolojinin her geçen gün arttığını bilmekteyiz. Yeri geliyor otomobillerde yeri geliyor uçaklarda yeri de geliyor ev eşyalarımıza kadar teknolojiyi kullanabilmekteyiz. Her evde görmeye alışık olduğumuz televizyonda ise çözünürlük ve özellik bakımından her geçen gün gelişim göstermektedir. Son olarak da aklımıza gelmeyecek bir özelliği Güney Kore mühendisleri yapmış bulunmakta. LG Signature 4K OLED RTV.

Güney Kore mühendislerinin ürettiği ve son teknoloji ürünü olan bu televizyon, alışageldiğimiz bütün televizyonlardan farklı özelliğe sahiptir. Bu televizyon ise dünyanın ilk ve tek katlanabilir özelliğine sahip televizyonudur. Bizler, aynı modeli telefondan beklerken büyük ekrana sahip olan bu teknolojik aletin katlanabilir özelliğe sahip olması şaşırttı. Televizyonun özelliği şaşırtmasıyla birlikte fiyatı da meraklılarını şaşırtmıştır. Fiyat olarak 100 milyon Güney Kore Wonu belirlenmiştir. Bu da TL fiyatına göre 700 bin Türk lirasına eşit olduğunu söyleyebiliriz.

  Televizyonun 4 çeşit renkte kendi ünitesi bulunmaktadır. Televizyon ünitesine bağlı olarak televizyonun kendisi de yer almaktadır. Televizyonu kapattığınızda kendiliğinden rulo haline gelir ve bulunduğu televizyon ünitesinin içine saklanmaktadır. Buna örnek olarak da bir kâğıdı rulo olarak kendi elinizde yuvarladığınızı düşünürseniz ünitenin içine nasıl ufalıp saklandığını anlayacaksınız. Televizyonun açılıp kapanma süresi de on saniye gibi bir süre almaktadır. Elli binden fazla açma kapama işlemi görmüş ve bir problem görülmediği belirtilmiştir.

iç mekan, yaşama, tablo, oda içeren bir resim

Açıklama otomatik olarak oluşturuldu

Televizyon ise çözünürlük bakımından 4K kalitede görüntü sağlamaktadır. Ekran boyutu olarak da 65 inç olarak tanıtılmıştır bu inç boyutu da 165 santimetreye tekabül etmektedir. Ses sistemi olarak kendi içerisinde soundbar sistemi kullanılmaktadır. Şuna da değinmekte fayda var ki televizyon ünitesi dediğim bölüm, aslında televizyonun hoparlör kısmı olmaktadır. Televizyonu açmasanız da televizyon ünitesi olarak tanımladığım hoparlörden dilediğiniz kadar müzik dinleyebilirsiniz. Televizyonunuzu tam boyutta açmak istemediğiniz durumlar olursa da televizyonunuzu dilediğiniz boyutta açabilirsiniz. Televizyonun içerisinde Google asistan bulunmaktadır. Bu özellik ile televizyonunuzla konuşabilir, kumanda olmaksızın işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir