× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Bazı anlarda ve durumlarda insani olarak beyin yorgunluğu çekebiliriz. Şöyle ki beyin yorgunluğu dediğimiz şey aslında beynin ağrıması hasar görmesi gibi durumlar değil fiziki yorgunluktan çok duygusal ve hissiyatlı yorgunluklardır. Bu yorgunluğa karşı gelebilmek bazı güçlü insanların aklına getirdiği kendimi nasıl iyi hissetmeliyim ve bunun için ne yapmalıyım sorularını cevaplamak aslında tam isabet olup kendilerini yaptıkları analizle duygusal ve hissiyat olarak iyileştirme hareketine geçmektir. Aslında ve zayıf kavramları burada da devreye girebiliyor beyin yorgunluğuna duygusal olarak yenilen insanlar kendilerini iyi hissetmenin yollarını bulamayabilir ve bunu kabullenip depresyon aşamasına kadar ilerleyebilmektedirler. Yapacağımız birkaç adımla güçlü insan yoluna şöyle girebilir.

-Kendimizi yorgun ve ağır hissettiğimiz zamanlarda bunun aslında tam tersi üzerine gidip spor, plates, yürüyüş ve yoga gibi vücudu dinç tutan aktiviteler yapmak size mutlaka iyi gelecektir

-Duygusal olarak çöküşe giriyor ve asla içinizden bir şey yapmak gelmiyorsa sizi mutlu edecek müzikler dinleyin kendinizi sakın duygusal anın akışına bırakmayın, canlı müziklere katılın, hareketli ortamlarda bulunun.

-iş veya okul ya da bulunduğunuz herhangi konumdan bıkmış iseniz kendinizi en kısa sürede farklı konumlarda denemeye başlayın mutlaka yükselmeye ve o dik yokuşu tırmanmaya başlayın sonu istediğiniz gibi olacaktır.

– Arkadaşlarınızla zaman geçirin,

-Bolca kitap okuyun ansiklopedileri karıştırın,

-Merak ettiğiniz alanların araştırmalarını yapın ve kendinize artı bir uğraş ekleyin,

-Gezmek istediğiniz yerleri gezin ve keşfedin,

– Şarkı söyleyin,

-Ailenizle vakit geçirin unutmayın ki aile hayattaki en büyük zenginliktir,

-En basitinden düşünürsek aslında çiçek koklamak ve toprakla uğraşmak küçük ama kendinizi iyi hissetmek açısından çok büyük bir uğraştır,

-Sokak hayvanlarını besleyin onlar bizim dostlarımızdır.

Yapacağınız en ufak pozitif hareket aslında kendinize kazandırabileceğiniz çok büyük bir katkıdır. Kendinizin değerini bilin hayatta elbette ki sizi düşüşe geçirecek anlar olacaktır ama asıl mesele bu anlarda kendimizi nasıl güçlü kılabildiğimiz ve bunun için neler yapabildiğimizdir. Hiçbir şey emek harcamadan ve çaba göstermeden olmaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir