× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Kitap e-ticaret sitesi, Kitap e-ticaret sitesi kurmak istiyorum? Kitap e-ticaret sitesi kurmak istiyorum? Kitap e-ticaret sitesi yapmak istiyorum? bu makalemizde sorularınıza cevap bulacaksınız ve sizde kolayca e-ticaret yapabileceksiniz.

Kitap sektörü e-ticaret büyüme oranlarını %40’larda gördükçe daha da fazla içerisinde yer alma arzusunda. Son dönem e-ticaret yapan ve başarılı olan Kitap sektör önderlerini gördükçe Kitap e-ticaret sitesi çalışmaları daha da fazlalaşmakta. Hangi sektörde yer alırsanız alın şu bir gerçek hazır paket yazılımlarda özel yazılımda olduğu kadar serbest hareket edemez ve tam manası ile istediğinizi elde edemezsiniz. Bu konunun asıl nedeni yazılımların sadece Kitap e-ticaret sitesi yapmak adına hazırlanmamasıdır. Hazır paket yazılımlar ana amaçlarına göre şekillendirilmiş altyapılardır. Kitap e-ticaret sitesi, Kitap e-ticaret sitesi kurmak istiyorum? dediğinizde web sitesinden farklı olarak birçok varyasyon ile dijital pazarlama etkinliklerinin sıklıkla kullanıldığı bir alandır. Bu özelliklerin birçoğu son kullanıcıya basit olarak gözükse de işin aslı bundan farklıdır. Çoğu zaman SEO (Search Engine Optimization, Arama Motoru Optimizasyonu) standartlarında hazırlanan e-ticaret siteleri açılış hızından tutun içerisinde anahtar kelimelerin bulunacağı indexleme alanına kadar oldukça özenle hazırlanır.

Kitap e-ticaret sitesi nasıl yapılır?

Kitap e-ticaret sitesi nasıl yapılır? Kitap e-ticaret sitesi yapmak istiyorum? dediğinizde aslında başlangıçta hem zaman, emek hem de maliyet olarak en uygun olan hazır paket site yapımında sektörel bir çalışma değildir. Maliyetli bir özel yazılım yerine genelde B2C yazılımı üzerinden Kitap e-ticaret sitesi hazır olarak rahatça kullanılabilmekte.

Kitap e-ticaret ürün nasıl satabilirim?

Kitap e-ticaret ürün satmak istiyorum? Kitap e-ticaret ürün nasıl satabilirim? Sorusunun net yanıtı e-ticaret ve bu noktada en önemli konu dijital pazarlamaDijital pazarlama nedir sorusuna verilecek ana yanıt e-ticaret i en etkin şekilde başarılı kılan alt alandır. Pazarlamada faydalar ve maliyetler üzerine kurulu bir sistem yapısı mevcut olsa da kanıksanmış insan alışkanlıklarından ileri gelen davranış profillerine göre pazarlama stratejisi belirleme her zaman geçerli bir yöntem olarak kalacaktır. Dijital Pazarlama etkileri zaman içerisinde ortaya çıkan ve sonuçları itibari ile e-ticaret adına en önem arz eden konudur. Dijital pazarlama e-ticaret içerisinde çok kısa tutulmasına rağmen yapılan maliyetsiz ve en basit faaliyetlerden biri olan toplu e-mail gönderimleri farkındalık yaratma adına oldukça etkilidir ama içerisinde kullanılacak pazarlama dili tamamen geçmiş pazarlama tecrübelerinden kaynaklı bir yetkinlik gerektirir.

Kitap e-ticaret ürün göndermek istiyorum? Kitap e-ticaret ürünleri nasıl gönderebilirim? Kendi nakliye yolunuzu seçebilirsiniz ya da e-ticaret sektörünün kardeşi kargoyu tercih edebilirsiniz. E-ticaret pazarı yıllık anlamda Türkiye’de %40 a yakın büyümekte ve kargo e-ticaret in en sık kullandığı yan sektör. Buda kazancının %35 ni e-ticaret den sağlayan kargo firmalarının e-ticaret alanına daha iyi bir hizmet vermesine sebep olmakta. E-Ticaret de Kitap sektörünün yaygınlaşmasıyla beraber DESİ fiyatlarının da rekabet kaynaklı daha fazla düşmesi söz konusu olabilir.

E-Ticaret ile Yurtdışına Kitap Satmak çoklu dil seçeneği ve çoklu para birimi seçeneği olan e-ihracat yazılımları ile yapılabilir. Bu noktada mikro ihracat avantajlarından faydalanmak adına ya kargo ya da lojistiği sizin tarafınızdan yönetilebilecek bir çalışma tercih edilebilir. Kitap e-ticaret sitesi, Kitap e-ticaret sitesi kurmak istiyorum? diyerek çıktığınız yolda özellikle Avrupa pazarı ve Ortadoğu pazarına oran ile ülkemizde döviz kuru kaynaklıda olsa oldukça makul fiyatlarda ürün alınabilmesi ayrıca bir e-ihracat tercihidir. Unutmayalım içinde bulunduğumuz dönem itibarı ile e-ticaret ülkemizde %40’larda bir büyüme bandında ilerlemekte bundan bağımsız bir şekilde ihracatta %12 büyüyerek ülkemizde rekor kırmış durumdadır.

Kitap E-Ticaret Ürün Fotoğrafları Nasıl Olmalı konusu aslında görecelidir. Çok başarılı akıllı telefon çekimleri de varken profesyonel ajansların başarısız çalışmaları da mevcut. Ancak genel anlamda e-ticaret sitesi ürün görselleri nasıl olmalı derseniz biraz pastel ama albenisi olan canlı renklerin kullanılması ürünü profesyonel gösteren fotoğraflar ortaya çıkararak oldukça fazla ilgi çeker.

E-Ticaret Paneli

E-Ticaret paneli e-ticaret sitesini yöneten kişinin kullanacağı paneldir. Stok bilgilerine istinaden güncel ürünlerin yüklenmesi ve promosyon etkinlikleri benzeri birçok şeyin arka tarafta hazırlandığı paneldir. Profesyonel bir şekilde Kitap a e-ticaret sitesi, Kitap e-ticaret sitesi kurmak istiyorum? sorunuza karşılık yazılım yapan firmaların sitelerinde demo adında örneklerini görebileceğiniz yönetim panelleri vardır. Bu panellerde en çok ön plana çıkan özellikler ise kulanım kolaylığı, geliştirile bilirlik ve çözüm üretebilme potansiyelidir.

E-Ticaret Yazılım İncelemesi

E-Ticaret yazılım incelemesi yaparken yazılım firmaları içerisinde bir seçim yapmanız gerekir ise paketlerinin kapsamını örnek kullanımlardan inceleyerek sizler için %80 yeterli olan firmaları tercih etmenizde sizin açınızdan fayda vardır. Kitap e-ticaret sitesi, Kitap e-ticaret sitesi kurmak istiyorum? talebinize yanıt veren yazılım firmaları içerisinde siz uzun vadeli bir çalışmada özellikle teknik destek anlamında ücretsiz taahhütte bulunan ve bunun arkasında durabileceğine inandığınız firmaları seçin.

E-Ticaret yazılım firması seçimi için en dikkat edilmesi gereken konulardan biri de yaptıkları çalışmalar. Özellikle yazılım firması tarafından referans olarak verilen, daha önce yaptıkları e-ticaret sitesi çalışmalarına gösterdikleri özen ilerde yapılacak çalışmalara gösterecekleri özenle ilgili fikir sahibi olmanızı sağlar.

Hazır Paket Kitap E-Ticaret Fiyatları

Hazır paketler aşağıda temel yazılım farklarına göre ortalama piyasa fiyatları ile aşağıdaki şekilde sıralandı.

Kitap E-Ticaret Sitesi Yapan Firmalar

Kitap E-Ticaret Sitesi Yapan Firmalar son zamanlarda oldukça çoğalsa da güvenilir bir hizmet alabilmek adına en dikkat edilmesi gereken ilk konu yazılım firmasının yer sağlayıcı belgesinin bulunup bulunmamasıdır. İkinci olarak ise yazılım konusunda KOSGEB ya da benzeri destekler alabilmeniz için yazılımın lisanslı olmasıdır. Üçüncü olarak sizin ile vereceği hizmete yönelik yapacağı ikili antlaşmanın kapsamı ve bağlayıcılığıdır. Kitap e-ticaret sitesi, Kitap e-ticaret sitesi kurmak istiyorum? konusundan bahsederken unutmamak lazım faturasız bir yazılım temin ettiğinizde ya da açık kaynak kendiniz site kurduğunuzda KOSGEB ve benzeri teşviklerden faydalanamayacağınız büyük bir dezavantajınız olur. Kitap e-ticaret sitesi yapan firmalar arasında bir tercih de bulunacaksanız yer sağlayıcı hizmet belgesi olan ve resmen yaptığı çalışma ile ilgili BTK (Bilgi Teknolojileri Kurumu) tarafından denetlen ilebilir düzeyde kurumsal firmaları tercih edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir