× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

İnternete erişiminiz olmadığında bir web sitesine erişmeniz gereken zamanlar olacaktır. Veya kendi web sitenizin yedeğini almak istiyorsunuz ancak kullandığınız sunucuda bu seçenek yok. Belki kendi web sitenizi oluştururken referans olarak popüler bir web sitesi kullanmak istiyorsunuz ve ona 7/24 erişime ihtiyacınız var.

Durum ne olursa olsun, boş zamanlarınızda çevrimdışı olarak görüntülemek için bir web sitesinin tamamını indirmenin birkaç yolu vardır.

İşte en iyi Web Sitesi İndirme uygulamaları ve araçları…

Web Sitesi İndirme Uygulamaları/Araçları

1. HTTRACK

Bu ücretsiz araç, çevrimdışı görüntüleme için kolay indirme sağlar. Kullanıcının internetten bir web sitesini kendi yerel dizinine indirmesine izin verir; burada sunucudan HTML, dosyalar ve görüntüleri kullanarak web sitesinin dizinini bilgisayarınıza oluşturacaktır.

HTTrack, orijinal web sitesinin yapısını otomatik olarak düzenler. Tek yapmanız gereken kendi tarayıcınızda yansıtılmış web sitesinin bir sayfasını açmak ve ardından web sitesinde tam olarak çevrimiçi gezinir gibi gezinebilirsiniz.

Ayrıca, çevrimiçi olarak değiştirilmişse, önceden indirilmiş bir web sitesini güncelleyebilir ve kesintiye uğrayan indirme işlemlerine devam edebilirsiniz. Program tamamen yapılandırılabilir ve hatta kendi entegre yardım sistemine sahiptir.

2. GETLEFT

Bu web sitesi yakalayıcıyı kullanmak için tek yapmanız gereken URL’yi sağlamak. Böylece belirttiğiniz seçeneklere göre tüm web sitesini indirir. Sabit diskinizde siteye göz atabilmeniz için orijinal sayfaları ve ilgili bağlantılara olan bağlantıları düzenler.

İndirmeden önce site haritasını görüntüleyebilir, kesintiye uğramış bir indirmeye devam edebilir ve belirli dosyaların indirilmemesi için filtreleyebilirsiniz. 14 dil desteklenir ve harici web sitelerinin bağlantılarını takip edebilirsiniz.

GetLeft, daha küçük siteleri çevrimdışı olarak ve daha büyük dosyaları sitenin içinde indirmemeyi seçtiğinizde daha büyük web sitelerini indirmek için harikadır.

3. CYOTEK WEBCOPY

Bu ücretsiz web site indirme aracı, daha sonra çevrimdışı olarak görüntülenebilmeleri için kısmi veya tam web sitelerini yerel sabit diskinize kopyalamak için kullanılabilir. WebCopy, belirtilen web sitesini tarayarak ve ardından tüm içeriği bilgisayarınıza indirerek çalışır.

Geniş yapılandırma seçenekleriyle, web sitesinin hangi bölümlerinin kopyalanıp hangilerinin kopyalanmayacağını tanımlayabilirsiniz. Esasen WebCopy, sitede bulunan tüm kaynakları keşfetmek için bir web sitesinin HTML’sine bakar.

4. SİTESUCKER

Bu uygulama yalnızca Mac bilgisayarlarda kullanılır ve internetten web sitelerini otomatik olarak indirmeye odaklıdır. Bunu, web sitesinin tek tek sayfalarını, PDF’lerini, stil sayfalarını ve görüntülerini toplu olarak kendi yerel sabit sürücünüze kopyalayarak ve böylece web sitesinin tam dizin yapısını çoğaltarak yapar.

Tek yapmanız gereken URL’yi girip enter tuşuna basmak. Gerisini SiteSucker halleder. Esasen bir web sitesinin yerel kopyalarını oluşturur ve web sitesiyle ilgili tüm bilgileri, internet bağlantısından bağımsız olarak, gerektiğinde erişilebilecek bir belgeye kaydeder. Daha fazlası için: Mac’te SiteSucker Kullanarak Tüm Web Sitesini İndirme.

5. GRABZIT

Web sitelerinden veri toplamanın yanı sıra, kazıma aracıyla PDF belgelerinden de veri alır. İlk olarak, verileri sıyırmak istediğiniz web sitesini veya web sitelerinin bölümlerini ve bunun ne zaman yapılmasını istediğinizi belirlemeniz gerekecektir.

Ayrıca, kazınmış verilerin kaydedilmesi gereken yapıyı da tanımlamanız gerekecektir. Son olarak, kazınan verilerin nasıl paketlenmesi gerektiğini, yani göz attığınızda size nasıl sunulması gerektiğini tanımlamanız gerekir.

Bu kazıyıcı, özel bir tarayıcı kullanarak web sitesini kullanıcılar tarafından görüldüğü şekilde okur. Bu özel tarayıcı, kazıyıcının dinamik ve statik içeriği kaldırarak yerel diskinize aktarmasına olanak tanır.

WEB SİTESİ PROGRAMSIZ NASIL İNDİRİLİR

İnternete bağlı olmadığınızda erişebilmeniz için yerel sürücünüze bir web sitesi indirmenin bir yolu vardır. Web sitesinin ana sayfasını açmanız gerekecek. Siteye sağ tıklayıp Sayfayı Farklı Kaydet’i seçin. Dosyanın adını ve nereye indirileceğini seçin. Sunucunun sayfalara erişim iznine ihtiyacı olmadığı sürece mevcut ve ilgili sayfaları indirmeye başlayacaktır.

Alternatif olarak, web sitesinin sahibiyseniz, zipleyerek sunucudan indirebilirsiniz. Bu yapıldığında, phpmyadmin’den veritabanının bir yedeğini alıp, ardından onu yerel sunucunuza yükleyebilirsiniz.

MOBİL SEÇENEKLER

Offline Pages Pro, herhangi bir web sitesini, siz çevrimdışıyken görüntülenebilmesi için cep telefonunuza kaydetmenize olanak tanır. Bunu bilgisayar uygulamalarından ve diğer birçok telefon uygulamasından farklı kılan şey, programın yalnızca bağlamsız metni değil, tüm web sayfasını telefonunuza kaydetmesidir.

Sitenin biçimini, web sitesine çevrimiçi bakmaktan farklı olmayacak şekilde kaydeder. Bir web sayfasını kaydetmeniz gerektiğinde, web adres çubuğunun yanındaki düğmeye tıklamanız yeterlidir. Bu, ihtiyaç duyduğunuzda çevrimdışı olarak görüntülenebilmesi için sayfanın kaydedilmesini tetikler.

Uygulamanın Pro sürümünde, sayfaları etiketleyerek daha sonra kendi organize sisteminizle bulmanızı kolaylaştırabilirsiniz. Kaydedilen sayfalara erişmek için, Uygulamada, ekranın ortasındaki düğmeye tıklayacaksınız. Burada kayıtlı tüm sayfalarınızın bir listesi olacak. Bir sayfayı silmek için kaydırmanız ve silme seçeneği göründüğünde düğmeye basmanız yeterlidir. Veya silinecek diğer sayfaları işaretlemek için Düzenle düğmesini kullanabilirsiniz.

Pro sürümünde, kaydettiğiniz web sitelerinin periyodik olarak otomatik olarak güncellenmesini tercih edebilir, böylece bir sonraki çevrimdışı olduğunuzda tüm sitelerinizi güncel tutmanıza olanak tanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir