Kullanıcıların Dert Yandığı Batarya Sorunu Ortadan Kalkıyor

 Kullanıcıların Dert Yandığı Batarya Sorunu Ortadan Kalkıyor

Batarya sorunu, birçok kişinin dert yandığı problemlerin başında geliyor. Her ne kadar teknoloji gelişse’ de akıllı telefonların ve tabletlerin bataryaları çabuk bitmektedir. Kullanıcılar çabuk biten bataryalar yüzünden ciddi sıkıntılar yaşamaktadır. Teknoloji firmaları, son dönemde çıkardığı akıllı telefon ve tabletlerde batarya kapasitesini arttırmıştır. Artan kapasiteye rağmen kullanıcılar batarya sorunu yaşamaya devam etmektedir. Amerika’ da bulunan bir teknoloji şirketi, geliştirdiği yeni teknoloji bataryalar ile bu sorunu çözmeyi amaçlıyor. Kısa zaman içerisinde hayatımıza girmesi beklenen bu bataryaları gelin birlikte inceleyelim.

Yeni Teknoloji Grafen Bataryalar

Batarya sorununu ortadan kaldıracak Grafen bataryalar, yakın zamanda hayatımıza girmeye hazırlanıyor. Amerika’ da bulunan bir şirketin yaptığı açıklamayla birlikte kullanıcıların yaşadığı çabuk biten batarya problemi ortadan kalkacak. Yeni teknoloji bataryaların tam dolum süresi ise sadece 20 dakika olarak açıklandı. Standart bataryalar ise ortalama 70 ile 90 dakika içerisinde tam olarak dolmaktadır. Günümüzde kullanılan bataryalar en fazla 500 kez şarj olurken, piyasaya yeni çıkacak Grafen bataryalar ortalama 1500 defa şarj olabilecek.

Uzun zamandır üzerinde çalışılan yeni teknoloji bu bataryaların bir diğer önemli özelliğiyse ısınma probleminin olmaması. Zira günümüzde birçok bataryanın ciddi derece ısındığı bir gerçek. Yeni teknoloji bu bataryalar ile bu sorun ortadan kalkmışa benziyor. Yeni üretilen bu bataryaların piyasaya ne zaman çıkacağı ve fiyatı ise henüz bilinmiyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın