× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Dünyada yaşanan en büyük sorunların temel sebebi enerjidir. Gelişmiş ülkeler kendi enerjilerini üretmenin yollarını denerken daha az gelişmiş ülkeler ise bu ihtiyaçlarını dışa bağımlı olarak karşılamak zorundadır. Enerjinin en sık kullanıldığı alan ise doğal olarak elektrik enerjisidir.

Ledampülkullanarak da siz de dünya için kendi üstünüze düşen görevleri en iyi şekilde yerine getirebilirsiniz. Enerji tasarrufu için yapılan yatırımlar büyük boyutlara ulaşırken bireysel olarak tüm insanlarda kendi üstlerine düşen görevleri yerine getirmek zorundadır.

Enerji Tasarrufu Sağlayan Ampuller

Enerji tasarrufu sağlayan ampul kullanımı halkın bilinçlendirilmesi ile birlikte artmaya başlasa da gerekli seviyelere ulaşmamaktadır. Tasarruflu modeller arasında en önemli yeri tutan led ampülkullanımının yaygınlaşması için ulaşılabilirlik sorununun ortadan kalkması zorunludur.

Işığın etkili bir şekilde dağıtılmasını sağlayan sistemler ile aydınlatma konusunda yüksek verim elde edilmektedir.

Ömür Boyu Verimlilik

Günde en az 7-8 saat kullanıldıkları düşünülen led ampüllerin, 15 yıl kullanılabilir olması gerçekten bir ömür boyu tasarruf sağlanmasına katkıda bulunacaktır. Ani sıcaklık değişimlerine ve titreşimlere dayanıklı olan led ampuller yaydıkları kaliteli ışık ile gözlerde olumsuz etki yaratmaz ve göz kamaşması yaşatmazlar.

Tasarruflu olarak tanıdığımız floresan ampuller gibi geç açılma özelliği olmayan modeller düğmeye basıldığı an ışık vermeye başlarlar. Tasarruflu ampullerin bir kısmı düğmeye basılınca ısınmaya başlar ve tam güce belli bir süre sonra geçebilir. Led ampullerde böyle bir uygulama güçlüğü bulunmamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir