× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

MC. AFEE ANTİVİRÜS PROGRAMI

Bilgisayar sistemleri ve telefon cihazlarını casus yazılımlardan, virüslü program ya da bazı dosyalardan korumak için geliştirilen birçok antivirüsprogramı bulunmaktadır… Bu yazıda bahsedeceğimiz program ise, merkezi California’da bulunmakta olan Mc. Afee programıdır. Bu program, kendine olan güveniyle ünlüdür; kendini, “dünyanın en gelişmiş yazılım güvenliği şirketi” olarak tanımlar. Hatta, “Bitfi” adlı bir kripto para cüzdanı uygulamasını piyasaya sürdükten sonra, bu uygulamayı hacklemeyi başarana tam yüz bin dolar ödül verileceği de duyurulmuştur.

MC. AFEE MER NEDİR?

MER (Minimum EscalationRequirements), bu program ile alakalı herhangi bir sorun yaşamanız durumunda size daha iyi destek sunulabilmesi için oluşturulmuş bir araçtır. Teknik destek görevlilerinin, sizin bilgisayarınızı daha iyi tanıması ve buna bağlı olarak da yaşadığınız sorunla alakalı çözümleri daha çabuk üretebilmesi için çalışmaktadır. Bunun için cihazının genel verileri hakkında bilgi toplanır; toplanan verilerin hiçbiri sizin şahsi bilgileriniz olamaz. Bu verilerin ne olduğunu merak ederseniz: Sisteme dair hassas bilgiler, cihazın internet yapılandırması, Windows sisteminin günlük hareket dokümanları gibi veriler oldukları söylenebilir.

Bu verileri denetlemeniz de mümkündür. Tüm bu toplanılanlar, tek bir dosyada sıkıştırılmış halde, düz metin dosyaları olarak saklanır. Bu dosyaların görüntülenebilmesi için ise “.tgz” uzantılı dosyaları açabilen bir program kullanmanız gerekmektedir. MER aracını kurmanız şart olmasa da, daha iyi bir hizmet alabilmeniz için bu tavsiye edilir. Mc. Afee uygulamasının resmi sitesinde ise bu kurulum için izleyeceğiniz basit adımlar, en doğru şekilde ifade edilmektedir.

MC. AFEE ANTİVİRÜS PROGRAMI NASIL İNDİRİLİR?

Bu şirkete ait programların tümü, yalnızca kendi web sitesi üzerinden indirilebilmektedir. Eğer başka bir uygulama indirme sitesinde bu programa denk gelirseniz, korsan ürün kullanmış olmamak için, indirmekten kaçınmanız önerilir.

Eğer üye değilseniz, “home.mcafee.com” sitesine giderek üyeliğinizi tamamladıktan hemen sonra, yükleme yapmak istediğiniz antivirüs ürününü seçmeniz gerekmektedir. Daha sonra ise yapmanız gereken tek şey, gayet basit olan indirme yönergelerini takip etmek olacaktır.

Her siber güvenlik programında olduğu gibi, Mc. Afee  şirketi de özel abonelik hizmetleri vermektedir. Bu farklı hizmetlerin fiyatları, kullanıcıların ve programların aktif olacağı cihazların sayısına göre değişebilmektedir. Bunlara birkaç örnek vermek gerekirse:

(Fiyatlar, Mayıs 2020 için geçerli olup, zamana göre değişiklik gösterebilir.)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir