Mi TV Stick Telefon Yansıtma

 Mi TV Stick Telefon Yansıtma

Mi TV Stick telefon yansıtma özelliği sayesinde birçok kişi telefonlarını televizyon ve bilgisayarlara yansıtabilmektedir. Cihaz üzerinden yer alan Chromecast özelliği sayesinde de telefon ekranını televizyona yansıtmak mümkün olmakta telefon üzerinde gerçekleştirilen birçok işlem televizyon üzerinde de gerçekleştirilebilmektedir. Bu işlem için telefon ile televizyonun aynı Wifi ağına bağlı olması gerekmektedir.

Mi TV Stick Telefon Yansıtma Özelliği

Mi TV stick telefon yansıtma özelliği ile telefon üzerinde yer alan birçok veri televizyon üzerinden görüntülenebilecektir. Resim ve video görüntüleme, oyun oynama gibi özellik kullanılabilmektedir fakat uygulama üzerinde herhangi bir değiştirme yapılamamaktadır. Mesaj yazma özelliği Mi TV Stick yansıtma özellikleri arasında yer almamaktadır. Mesaj yazma özelliğinin kullanılabilmesi için telefon kullanılması gerekmektedir.

Mi TV Stick Telefon Yansıtma Nasıl Yapılır?

Mi TV Stick Telefon yansıtma özelliğinin kullanılabilmesi için televizyonun ekran yansıtma özelliğinin bulunması gerekmektedir. Bu özellik sayesinde telefonda yer alan birçok oyun televizyon ekranından da oynanabileceği gibi, telefondaki resim ve video gibi uygulamaları televizyon üzerinden görüntülemek mümkün olmaktadır.

Uygulamayı kullanmak isteyenlerin ilk olarak televizyonunun ekran yansıtma özelliğine sahip olup olmadığının bilinmesi gerekmektedir. Bunun için Televizyon Ayarları üzerinden Televizyon Seçenekleri seçeneğinin seçilmesi gerekmektedir.

Seçenek sayesinde televizyonda Wifi seçeneğinin olup olmadığı kontrol edilebilmektedir. Uygulamanın televizyonda olması halinde gerekli ayarlar yapıldıktan sonra ekran yansıtma özelliğini kullanmak mümkün olmaktadır.

Mi TV Stick ile telefon üzerinden televizyona yansıtma yapılabilmesi için;

  • Televizyonun açık hale getirilmesi gerekmektedir.
  • Açık olan televizyon ekranından Ekran Yansıtma ve ardından Başlat seçeneğinin seçilmesi gerekmektedir.
  • Ekran yansıtma özelliğinin aktif hale getirilmesi gerekmektedir.
  • Telefon üzerinden Ayarlar bölümüne girilmesi gerekmektedir.
  • Ayarlar seçeneği ile Ağ bölümüne giriş yapıp daha fazla seçeneğinin seçilmesi gerekmektedir.
  • Kablosuz Ekran seçeneğinin seçilmesinin ardından Wifi bağlantısı ile televizyon kolay bir şekilde bulunabilecektir.

Ekran yansıtma özelliği gerçek zamanlı bir şekilde Android ekranını televizyona yansıtmak için tasarlanmış bir televizyon uygulaması olmaktadır. Geliştirilen birçok uygulama sayesinde bu özellik daha geniş kapsamlı olarak kullanılabilmektedir.

Mi TV Stick Telefon yansıtma sağladığı kolay kullanım imkanı ile birlikte pek çok kişi tarafından tercih edilen uygulamalar arasında yer almaktadır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın