× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Nargile, yıllardır bireyler tarafından sevilerek içilen bir tütün aracıdır. Yıllar boyunca birden çok köklü değişimler gösteren nargileler şuan ki günümüze kadar ulaşmış durumdadır.

Nargile, diğer tütünlerden çok daha farklı olarak hem çalışma olsun hem de içimi şeklinde olsun diğer tütünlerden oldukça farklıdır. Diğer tütünlerle kıyaslamak gerekir ise nargile daha sosyal bir unsurdur. Yani kişisel tüketiminden ziyade genellikle kalabalık ortamlarda sohbet eşliğinde içilen bir tütünüz vazgeçilmezlerinden biridir. Nargilenin yanında olmazsa olmaz bir demli çay ya da soğuk bir içecek kalabalık bir arkadaş ortamı ve keyifli bir sohbet demektir. Diğer tütünlerde de olduğu gibi mutlu ya da üzgün olduğunuzda bir nargile içeyim şeklinde değil de daha çok arkadaş ortamında keyif için içilen bir içme şeklidir.

Pipo, puro, sigara ve benzeri gibi tütünlerin aksine günde birkaç kez içilen bir bağımlılık tütünü değildir. Genellikle arkadaş ortamında hafta bir ya da iki kez içilen bir keyif tütünü şeklindedir. Hem sürekli kullanabileceğiniz hem de maliyeti yüksek olan bir içme aracı değildir. Bu konuda da nargile diğer tütün araçlarından ayrılmış durumdadır. Nargile içimini seven kişiler nargileden oldukça fazla zevk ve haz alır. Ayrıca sevdikleri kişilerle aynı ortamda içmek onlar için oldukça keyiflidir.

Diğer saydığımı ya da saymadığımız tütün araçlarını denemeyen insanların nargile içimi oldukça kolay olabilir. Genel olarak bu tür durumlar bira tuhaf karşılanır fakat bahsedilenler gibi nargile diğer tütünlerde olduğu gibi bağımlılık yapmaz. Bu nedenle nargile içimi hem daha iyi hem de daha keyiflidir. Bir diğer güzel olan ise farklı aromalarının olması ve içtikten sonra kötü bir koku bırakmaması da avantajları arasındadır.

Bütün tütün çeşitleri sağlığa zararlıdır fakat nargilenin diğer tütünlerden daha zararlı olduğu genel olarak şehir efsanesidir. Bunu kanıtlayacak nitelikte bir bilim araştırması olmadığı gibi nargile kullanıcılarının diğer tütün kullanıcılarından hissedilir gibi bir olumsuz etkisi görülmemiştir. Bu sebepten dolayıdır ki nargile diğer tütün araçlarına göre oldukça daha keyifli ayrıca daha düşük maliyetli bir içim şeklidir. Nargilenin diğer tütünlerden daha maliyetli oluşunun bir diğer sebebi ise haftada bir ya da iki defa içilmesidir. Diğer tütünleri her gün içildiği gibi nargileyi her gün içmek gerekmez. Bundan dolayıdır ki nargile içimi her türlü diğer tütün ürünlerinden farklı bir yere sahiptir. Bir diğer konu ise nargilenin aromalı oluşudur. Nargileyi dilediğiniz ve istediğiniz bir şekilde aroma keyfinize göre seçip içebilirsiniz. Bu sizin için çok daha keyifli hem de kokusu daha hoş gelebilecek bir tercih meselesidir. Fakat diğer tütün araçlarında bunları seçmek pek mümkün değildir. Ayrıca sinen kokusu da cabasıdır. Nargile de ise kötü koku yoktur. Koku üzerinize asla diğer tütünler gibi sinmemektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir