NETWORK VE AĞ KURULUM BİLGİLERİ

 NETWORK VE AĞ KURULUM BİLGİLERİ

Network sistemi insanların bireysel değil ortak çalışmalarını olanak yaratır. Küçük bir ağ iki bilgisayardan oluşabileceği gibi büyük ağ ürünleri ile kapsamlı olarak kurulmuş bir network binlerce fax, bilgisayar, cd sürücü ve yazıcı gibi ekipmanlardan oluşur. Zaman ve para kazancı sağlayan network, başarılı bir işletme sahibi olabilmek için dünya ile entegre olabilecek kurulumlar sağlar.

            Kapsamlı bir network kurulabilmesi için gerekli olan ağ ürünleri arasında basma aparatı, kablo ucu, çapraz bağlantı, sarmal çiftler gibi teknik donanımlara ihtiyacınız olur. Kablolu ve kablosuz ağlar farklı kapasitelere, işlem gücüne ve çalışma performansına sahiptir. Kablolu ağlar, bilgisayarlar arası veri transferi esnasında kablolu bağlantıya ihtiyaç duyarlar. Kablosuz ağlar ise, anten aracılığıyla bağlantı kurarlar ve kabloya ihtiyaç duymazlar. Bilgisayarcılar ve tam donanımlı elektrikçilerde rastlanan ağ ürünleri ile ev, ofis veya şirket donanımları rahatça kurulabilmektedir. Bilgisayar kullanımı konusunda yetersiz kişilerin pahalı bir donanıma sahip, yüksek performanslı makine kullanması hedeflenen işin yapılabileceği anlamına gelmez. Bilgisayar donanım parçalarında arasında yer alan ana kart, İşlemci, RAM, disk, ses kartı, ekran kartı, modem ve ağ kartı iç donanımı sağlarken, klavye, fare, hoparlör, varsa kasa, kulaklık, yazıcı, tarayıcı, kesintisiz güç kaynağı, yedekleme üniteleri ve ekran dış donanım elemanlarıdır.

Modem dışında da kullanılan ağ ürünleri bulunmaktadır. Bunlar arasında Ethernet kartlar, adaptörler, printsunucu, switch, wireless aksesuarları ve kartları gelir. Günümüz bilgisayar teknolojisindeki yenilikler farklı donanımların ve ağ ürünlerinin kullanıcının beğenisine sunulmasını mümkün kılmaktadır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın