× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Online eğitim gelişen teknolojinin bizlere sunduğu nimetlerden belkide en önemlileri arasında yerini alıyor. Eğitim alanında kimi zaman istediğimiz şartlarda istediğimiz yerde olamayabiliyoruz. Online eğitim programları sayesinde evden oturduğumuz yerden bilgisayar ya da telefon karşısında eğitim alabilmekteyiz.

Peki, online eğitim nedir?

Online eğitim kişilerin belirli bir konuda internet üzerinden senkron ya da asenkron şekilde eğitim gördükleri durumdur. Online eğitimlerin amacı uzakları yakın ederek daha çok kişiye daha kolay şekilde ulaşmak, eğitim görmelerini sağlamaktır. Eğitim alan kişilerin karşısında normal bir öğretmenden eğitim alıyormuş gibi bulunan eğitmenler vardır.

Eğitmenler uzman oldukları konuları katılımcılara aktararak bilgi paylaşımında bulunur. Online eğitim en çok pandemi sürecinde üniversitelerin, liselerin ve ilkokulların eğitim görmesinde yardımcı olmuştur. Pandemi sürecinde okullarına gidemeyen öğrencilerin evden eğitim almaları sağlanmıştır.

Online eğitim sadece eğitim hayatı için değil sertifika almak, dil öğrenmek, diksiyon geliştirmek vb. pek çok alanda alınabilir. Size uygun olanları seçerek ilgili kurumlardan eğitim alabilirsiniz. Kurum konusuna değinmişken, eğitim aldığınız kurumları öncesinde gözden geçirmeli, size fayda sağlayacağını düşünürseniz de tercih etmelisiniz.

Online Eğitimin Hayatımıza Katkıları Nelerdir?

Online eğitim gelişmek istediğiniz alanları evinizden ayrılmadan çevrimiçi şekilde görmenizi sağlar. Pandemi sürecinde online eğitimin bir kez daha önemini kavrayan insanlar, eğitim hayatlarına evden de devam edebileceklerini görerek online eğitimlere başvurdu.

İşsizlik sorunu yaşayan insanların birçoğu yine boş kalmamak, kendini geliştirmek için online eğitimlere rağbet gösterdi. Bu süreçte farklı içerikli eğitimlere katılarak bilgi ve birikimlerine yenilerini eklemiş oldular.

Eğer günlük hayatta çalışan biriyseniz eve geldiğinizde online eğitim görmeye devam edebilirsiniz. Hem zamandan hem de ders materyallerinden tasarruf etmiş olursunuz. Sertifikalı eğitimleri görürseniz eğitim sonunda sertifikanız olur. Bu sayede özgeçmişinize ekleyebileceğiniz sertifikalara sahip olabilirsiniz. Ayrıca kişisel gelişiminize katkı sağlayan eğitimlerle zihinsel sınırlarınızı da kaldırmış olursunuz.

Online Eğitim Hangi Alanları Kapsar?

Online eğitim sayısız alanda eğitim görebileceğiniz her türlü programı kapsar. Gelişim yönelimleriniz de isteklerinize bağlı olarak daha da artırılabilir. Bu eğitim türlerine örnek verecek olursak;

Gibi pek çok alanda eğitim programları bulunur.

Sertifika Almak İsteyenler İçin Online Eğitim Siteleri

Sertifika almak istiyorum, nereden başlamalıyım diyorsanız yazımızı okumaya devam edin çünkü sertifika alabileceğiniz kursları paylaşıyor olacağız.

Eğitim alacağınız program kadar eğitim aldığınız siteler de önemlidir. Eğitim sonunda tasdikli sertifikalar almak istiyorsanız eğitim kurumlarını iyi araştırmanız gerekir. Sonrasında eğitim veren eğitmen yorumlarını de değerlendirmeleri kontrol etmelisiniz. Ardından eğitim programına katılabilirsiniz. Bu kısımda ise sizlere eğitim alabileceğiniz sertifika veren siteleri aktaracağız.

  1. Udemy
  2. Alison
  3. Udacity
  4. İienstitu
  5. Coursera.org
  6. Edx.org
  7. Bilgeis.net

Vb. sitelerden eğitimlerinizi alabilirsiniz. Hepsi eğitim sonunda sertifika veren güvenilir sitelerdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir