Oppo Garanti Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır

 Oppo Garanti Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır

Oppo garanti sorgulama işlemi, Oppo cihaz sahipleri tarafından kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir. Kısa sürede gerçekleştirilebilen bu işlem sayesinde cihaz kullanıcıları, cihazlarında bir sorun çıkması durumunda garanti servisinden yararlanıp yararlanamayacağını öğrenebilmektedir. Her akıllı telefonda olduğu gibi bu mobil cihazlarda da sorgulama işlemi IMEI numarası üzerinden yapılabilmektedir.

Oppo cihazların kişilerin kendileri tarafından garanti sorgulamasının yapılabilmesi içinIMEI numarası kullanılması zorunludur. Bu sebeple öncelikle cihazın bu numarasının öğrenilmesi gerekmektedir. 

OPPO Garanti Sorgulama

Son zamanların öne çıkan mobil cihazlarından biri olan Oppo geniş kullanıcı kitlesine ulaşmıştır. Dolayısı ile Oppo garanti sorgulama işlemlerinin nasıl yapıldığı, kullanıcılar tarafından internet üzerinde sıklıkla araştırılmaktadır. Bu yazımızın devamında, bu işlemin nasıl yapılacağı görseller eşliğinde adım adım anlatılacaktır.

  1. Öncelikle yukarıdaki görselden de anlaşılacağı gibi Oppo’nun resmi internet sayfası olan www.oppo.com/tr/sitesine giriş sağlanır.

İnternet sitesinin en alt bölümünde yer alan seçeneklerden ‘Destek’ bölümünün üçüncü sekmesi olan ‘Garanti Durumu’ tercih edilir.

Ekrana gelecek olan ‘Garanti Durum Kontrolü’ sayfasında istenen IMEI numarasıyla birlikte ekranda görülen doğrulama kodunun girişi yapılır ve ‘Şimdi Kontrol Et’ yazısına tıklanır.

Bu adımların tamamlanmasından sonra ekrana, Oppo garanti sorgulama işleminin sonuna gelinmiş olmaktadır. Ancak yazının başında da belirtildiği gibi garanti sorgulama, IMEI olmadan gerçekleştirilememektedir. Oppo garanti yorumları incelendiğinde de IMEI numarasız işlem yapılamadığı görülmektedir.

Oppo IMEI Sorgulama

IMEI no, mobil cihazların içinde bulunan ve yalnızca o cihaza özel olan numaralardır. Bu numara sayesinde cihazların garantisinin sorgulanması işlemi kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir. Oppo IMEI sorgulama yapılması için de tercih edilebilecek farklı yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemler aşağıda maddeler halinde sıralanmıştır:

  1. Akıllı telefondan *#06# tuşlanarak
  2. Akıllı telefonun orijinal kutusuna bakılarak
  3. Telefonun ayarlar menüsüne bakılarak

Bu yöntemler içinde en pratik olanı; telefondan *#06# tuşlaması yapmaktır. Bu sayede akıllı cihazın bulunduğu her an ve her yerden işlem gerçekleştirilebilmektedir. Garanti sorgulaması yapmak dışında kayıp, çalıntı ve benzeri gibi durumlarda da bu numaradan yararlanılmaktadır ve bu sebeple oldukça önemlidir. Bunun için yurtdışından alınan cihazlar da ülkeye giriş yapıldığında 120 gün içinde kayıt ettirilmelidir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın