× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Doğal hit ve organik ziyaretçi olarak da karşınıza çıkma ihtimali olan organik hit, web sitenize doğal yollarla yani organik arama sonuçlarında gelen ziyaretçi sayısını ifade eder. Google’ın algoritması, arama yaptığınız kelime ile içeriği en ilgili ve mantıklı olan web sitesini sıralamanın üstlerinde çıkarır ve bu şekilde tercih ettiğiniz web sitesinin organik trafik sonucu kullanıcısı olmuş olursunuz. Arama motoru algoritmasının, gelen kişinin bot ya da gerçek kişi ayrımını yapması son derece kolay bir şekilde işler ve doğru sonuç verir. Dolayısıyla bu sonuçlara güvenerek yapacağınız organik hit artırma çalışmalarınız olumlu sonuç verecektir. Elbette alacağınız bir dijital pazarlama eğitimi ile de doğru sonuçlara ulaşma noktasında gerekli bilgiye sahip olabilirsiniz.

Organik Hit Nedir ve Nasıl İşler?
Organik Hit Nedir ve Nasıl İşler?

Organik Hit Tespiti

Organik trafik tespitini yapabilmeniz için bazı kıstaslar vardır. Bu kıstaslar sayesinde, arama motoru algoritması ve geliştirilen yapay zeka ile organik trafik tespitini doğru bir şekilde yapabilir.

Organik Hit Artırma Yöntemleri

Ücretli reklamlar, web sitenizin sıralamasını artırmasına şüphesiz ki yardımcı olacaktır. Ancak sıralama başarınızın devamlılığını istiyorsanız organik trafiğinizi artırma yoluna başvurmanız ticari başarınız ve marka bilinirliğiniz için elbette ki daha sağlıklı olacaktır. Organik trafiğinizi artırmadan önce ilk yapmanız gereken web sitenizin mevcut arama sıralamasını kontrol etmektir. Nerede olduğunuzu görmek, nasıl bir iyileştirme yapacağınız konusunda planlama yapmanıza yardımcı olacaktır. Nerede olduğunuzu gördükten sonra sıralamanızı yükseltecek anahtar kelime listenizi yapmak ikinci adımınız olmalıdır. Doğru anahtar kelimelerinize göre içeriğinizi düzenlemek için kendinize sorabileceğiniz sorular;

Organik hit artırma için bir sonraki adımınız, sayfalarınızda öncelikle kişiler sonrasında da arama motorları için optimize etmektir. Günümüz tüketicisinin ihtiyacı olan, kaliteli ve öğretici bir içerikle arama otoritesi ile karşılanmaktır. Sıradaki adımınız kopya olmayan iyi yorumlanmış bir içerikle kullanıcınızın ihtiyacını karşılayarak organik trafiğinizi artırmaktır. İçeriğe odaklanıp başlıklarınızın önemini unutmak organik trafiğinizi tehlikeye atabilir. Kopya olmayan, içeriğiniz ve anahtar kelimenizle uyumlu iyi bir başlık etiketi bir diğer adımınız olmalıdır. Aynı şekilde içerikle ve anahtar kelimelerinizle uyum içerisinde bir meta açıklaması doğrudan sıralamanıza etki etmese de önemli bir faktördür. URL faktörüne geldiğimizde, 100 karakterden az ortalama 50-60 karakterden oluşan bir URL sıralamanıza olumlu yansıması olan bir tercih olur. Organik hit artırma çalışmalarınız için yapabileceğiniz doğal yöntemler bu şekildedir ve sıralamanıza şüphesiz ki başarılı bir sonucu olacaktır. Ancak düzenli olarak yürütülen bir SEO planlaması, sosyal medya hesaplarınız ve web sitenizin uyumlu kullanılması organik hiti artırma için en iyi yöntemlerdir. Alacağınız profesyonel bir SEO Danışmanlığı ile tüm bu doğal yöntemleri nerede, ne zaman ve ne şekilde yapılacağının planlaması ile ilerleterek web siteniz için organik trafik ve etkileşim başarısını yakalayabilirsiniz.

Blog Paylaşımları ve Organik Hit Etkileşimi

Web sitenizin organik trafiğini artırma yöntemlerinden önemli bir noktası da yapacağınız blog paylaşımlarıdır. Verdiğiniz hizmetle ilişkili bilgileri web sitenizde kullanıcılarınıza sunmanız güven atfetmeniz için de yararlı olacaktır. Web siteniz aracılığıyla sağladığınız hizmetlere dair ziyaretçilerinizin tüm soru işaretlerini siz yanıtlıyor olursanız başka bir kaynağa ihtiyaç duymadan, site içerisindeki artan trafiğin nihai sonucu ticari başarıyı getirecektir. Hazırladığınız blog içeriklerinde, aranması yüksek anahtar kelime ve başlık seçimi yapmanız sıralamanızı artıracağından kolaylıkla bulunmanızı sağlayacak, bilinirliğinizi artıracaktır. Bloglarınızda, güncelliğinizi yitirmemeli, yaratıcılığınızı arama motoru algoritmasına kanıtlıyor nitelikte olmanız sizin yararınıza olacaktır. Birçok kişinin kullandığı bir başlığı daha donanımlı ve içeriğinizi özgün bir hale getirmeniz web siteniz içerisinde geçirilen süreyi de artıracaktır. Ayrıca blog linklerinizi, sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak kullanıcınızı organik bir şekilde sitenize çekmenizi sağlar. Bütün bunlar için daha fazla teknik bilgiye sahip olmak ve en doğal etkileşimi sağlamak için SEO Danışmanlığı alabilirsiniz.

Organik Hit Artırmanın Markanıza Sağlayacağı Avantajlar

Organik hiti artırmak, sürdürülebilir bir ticari başarı, marka bilinirliği ve web sitesi trafik artışını sağlayabilecek en doğru çalışmadır. Burada hassas nokta, sürdürülebilir kelimesidir. Kalıcı olması da başarınızın katlanarak süreceği anlamını verir. Doğal yollardan sürekli ziyaretçi trafiğine maruz kalan bir web sitesi için güvenilir ve kaliteli içerikle hizmet veren bir marka izlenimi oluşturur. Aslında bu sayede Google, hedef kitlenize kaliteli içerikle hizmet sunan güvenilir bir marka olarak sizi ön plana çıkardığını söylemiş olur.

Organik Hit Artırmanın Markanıza Sağlayacağı Avantajlar
Organik Hit Artırmanın Markanıza Sağlayacağı Avantajlar

Ücretli ve Organik Hit; Markanız İçin Hangisi Doğru Strateji?

Günümüzde elbette ücretli olarak web sitesi trafiğini artırma yöntemine de başvuruluyor. Organik artışa sahip bir web sitesi trafiği her zaman ücretli yapılan çalışmaların önündedir. Arama ile içeriğin uyumunu en doğru sağlayan web sitesinin doğal olarak sıralamada olmasının başarısı daha daha kıymetli ve kalıcıdır. Öte yandan, ücretli şekilde artırılan trafik, ödeme yapılması bırakıldığında gösterimi durdurur ve sıralama direkt olarak düşer. Dolayısıyla, sürekli ödeme yapmaya devam edilmesi gereken bir sıralama başarısından söz etmemiz yanlış olmayacaktır. Toparlamak gerekirse, kalıcı başarı için daima tercih edilmesi gereken strateji, organik trafiğinizi artırmaktır. Bu strateji, müşterinizin sizi aradığı yerde bulması demektir. Ancak bu durum markanız için beklentilerinize, spesifik amaçlarınıza göre değişkenlik gösterebilir. Örneğin, giyim üzerine görsel odaklı bir markanız varsa Instagram reklamları sizin için doğru strateji olacaktır. Başka bir örnek olarak ise yeni bir markaysanız ve kendinizi tanıtmak için bir süreliğine çok görünür olmak istiyorsanız yine ücretli reklamlar sizin için doğru tercih olabilir. Reklam kurgunuzu doğru yapabilmek ve hedeflerinize verimle ulaşmak için Dijital Pazarlama Danışmanlığı almanız oldukça efektif olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir