× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Backlink Programları

  1. MoneyRobots
  2. ScrapeBox V2

Backlink için kullanılan backlink programlarının başında hiç şüphesiz Backlink programı Money Robots ve Scrapebox V2 vb. isimli yazılım geliyor. Bu şu an ücretsiz olsa da spam link üretmek için mükemmel çözüm sunuyor. Birçok paravan blog açıp yazdığınız makaleleri otomatik olarak yayınlıyor ve sizin sitenize link gönderiyor. Birkaç ayar ile paravan bloglar açıp yazılarınızı gönderebilirsiniz.

Money robots ve benzeri otomatik backlink oluşturucu programların kullanımı kısa sürede sitenizin sıralama kaybetmesine neden olacaktır. Çünkü bu gibi siteler aşırı link çıkışı yapılan ve özellikle yasal olmayan sitelerin olduğu bölümlerden link çıkışı vermektedir.

Bu yüzden backlink almak istediğiniz siteleriniz için kesinlikle kullanmamanızı önermekteyiz.

Peki ama otomatik backlink oluşturucu siteler var onlar da mı zararlı? Evet inanmak istemezseniz bile gerçekten zararlı.

Otomatik Backlink Siteleri

Google üzerinde ufak bir araştırma yaparak otomatik backlink oluşturan Türk ve Yabancı sitelerde bir buton ile site adresinizi yazarak backlink al veya backlink oluştur tuşuna basarsınız. İşte o tuşa keşke basmasaydım diyeceğinize o kadar eminiz ki 🙂 çünkü bu tür uygulamalar siteye inanın yararı olmuyor. Bu yüzden kaliteli yerlerden manuel şekilde kendiniz geri bağlantı alın. Otomatik alınan backlinkler Google tarafından yakın bir tarihte keşfedilip, sitenin sıralamasını düşürmektedir. Bunun nedeni şu siz Google’ın ilk kuralını “Beni kandırma” ihlal ettiğiniz için ceza alırsınız. Google tarafından ceza aldıktan sonra çok az web site eski düzenine dönebiliyor.

Eğer bir backlink ihtiyacınız varsa İletişime geçtiğinizde sizin için uygun yerlerden tamamen manuel bir şekilde backlink almanıza yardımcı olabiliriz.

Otomatik Backlink İle İlgili Sorulan Sorular

Otomatik backlink (geri bağlantı) ile ilgili bilmeniz gerekenleri burada paylaşmak istiyoruz. Çünkü bu konu önemli bir konu, ticari itibarınızı zedelemeden ya da ters bir işlem yapmadan önce kesinlikle Otomatik Backlink İle İlgili Sorulan Soruları okumanızı öneriyoruz.

Otomatik Backlink Ne İşe Yarar 

Otomatik Backlink alımları, sitenize farklı sitelerden link çıkışı yapmasına olanak tanır. Bu Backlinkler genellikle Google tarafından hoş karşılanmaz.

Backlink İçin Program Var mı ❓

Backlink almak için özel olarak yazılmış Windows programları mevcuttur. Bu programların genellikle kullanılması sitenize zarar verir.

Otomatik Backlink Oluşturan Siteler Faydalı mı ❓

Backlinkler her ne kadar sitenize yararı olsa da, otomatik oluşturulan (web siteler aracılığı ile) asla sitenize fayda sağlamayacaktır. Çünkü bu tür web siteler aynı yerden günde yüzlerce backlink çıkışı yaptığı için sitenize faydalı olmayacaktır.

Otomatik Backlink Programları Siteme Zarar Verir mi ❓

Bu konu tartışılmaya açık bir paradoks gibidir. Küçük ve yeni sitelere kesinlikle zarar verdiği biliniyor ve tavsiye edilmiyor. Ama büyük bir siteniz varsa günlük en az 50 bin hiti bulunan bir siteye zarar verme durumu %25 kadar düşüyor. Eski ve otoriter bir siteniz varsa abartmadan kullanmanızda bir sakınca yok. Ama yeni bir siteniz varsa uzak durmanızı şiddetle öneriyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir