× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler
twitter güvenlik

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, fikir ortamı olarak da biliniyor. Fikirlerinizi belirtmeniz için anlık Tweet atmanız gerekmekte. Peki müsait olmadığınız zamanlarda nasıl tweet atacaksınız? Tweet planlamasını nasıl yapacaksınız? Otomatik tweet atan bi program yok mu? Bu makalemizde bunlara değineceğiz.

Otomatik Twit Nasıl Atılır?

Belirtmek isterim ki; TweetDeck sitesi Twitter’ın alt yapısında bulunan bir sitedir. Dikkat ederseniz uzantısı da Twitter.com’dur. O yüzden hiçbir sorun teşkil etmez. Hile değildir, hesabınıza kısıtlama işlemi uygulanmaz ve kapatılmaz. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Fakat eğer farklı IP lerden giriş yaparsanız, hesabınız güvenlik amacı ile kilitlenebilir. Bu yüzden DNS programı kullanmadan giriş yapmalısınız.

Öncelikle Twitter hesabınıza giriş yapmalısınız. Giriş yaptıktan sonra yeni bir sekme açıp, oradan TweetDeck sitesine girmelisiniz. TweetDeck sitesine gidip, girişe tıkladığınızda Id-Şifre yazmadan otomatik olarak siteye giriş yapacaksınız. Çünkü daha önceden Twitter’ın ana sitesinden giriş yapmıştınız. Uygulamaya giriş yaptığınızda Twtter’daki tüm işlevlerin bir ekranda karşınıza çıktığını göreceksiniz. Mesaj, anasayfa, bildirimler gibi. Bu çoklu pencereden işlernizi kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Ayrıca, yoğun olan kurumsal markalar içinde kolaylık sağlayan TweetDeck, size zaman ayarlı tweet atma seçeneği de sunuyor. TweetDeck ile 2 saatlik planlamanın ardından 1 aylık tweet düzeninizi oluşturabilirsiniz. Hatta TweetDeck sizlere yıllarca sonrasına bile planlama seçeneği sunuyor.

tweetdeck otomatik tweet

TweetDeck Sitesi İllegal Midir?

Sizlere verdiğim yönetge doğrultusunda gördünüz. Twitter’in alt yapısında bulunan TweetDeck hile değildir, illegal değildir. Tamamen yasaldır. Terettüd etmeden kullanabilirsiniz.

TweetDeck Alternatifi Başka Siteler Var Mıdır?

Her programda olduğu gibi TweetDeck’in de alternatifleri mevcuttur. Fakat bu alternatifler Twitter’in alt yapısında değildir. O yüzden güvenirlik oranları tartışılabilir. ManageFlitter, Tweepi, UberSocial gibi siteler TweetDeck’in alternatifleridir. Bu siteler yabancı kaynaklı oldukları için Türkçe çevirileri bulunmayabilir ve zorlanabilirsiniz. Benim de kullandığım program olan TweetDeck en kolay, anlaşılabilir olan programdır. Sizlere tavsiyem; alternatiflere bulaşmadan TweetDeck kullanmanızdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir