× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Günümüz teknolojisinde bilgisayar oyunları artık son sistem gereksinimlerini zorlayacak duruma gelmiş halde. Öyle ki  binlerce lira verip aldığınız bilgisayarınız bir yıl sonra çıkan oyunları çalıştırmakta zorlanabiliyor. Günümüzde oldukça pahalı fiyatlarla satılan oyun konsollarını ve bilgisayarları  düşündüğümüzde de eldeki imkanlarla eğlenmenin yollarını aramak daha cazip geliyor.

Bilgisayarı çok yormayacak oyunlar

Bilgisayarımızı yormayacak ama eğlenceden de ödün verdirmeyecek oyunlara şöyle bir bakalım istiyoruz. Düşük boyutlu ve düşük sistem gereksinimli oyunlar listesi hazırlandığında şüphesiz en başta her zaman olduğu gibi yine Minecraft yerini alacaktır. Bitmek bilmeyen bir dünya ve hayal gücünün sınırlarında dolaşan bir üretme imkanı ile Minecraft saatlerinizi eğlenceli hale getirebilecek bir oyun. En güzeli de boyutu ve düşük sistem gereksinimleri gibi pozitif yanlarının olması. Minecraft dünyasında isterseniz canarvarların olduğu mod ile geceleri yaşam mücadelesi verip gündüzleri keşifler yapabilirsiniz ya da barışçıl mod ile kendi dünyanızı kurup kendi zevkinize göre evinizi inşa edebilir canavarsız ortamda hayal gücünüzü kullanarak yeni keşifler yapabilirsiniz. Minecraft evreninde inek, koyun, tavuk ve at gibi hayvanları bile evcilleştirebilirsiniz.

Üstelik kurduğunuz onlinebir serverda arkadaşlarınızda size katılabilir.

Open TTD

Ücretsiz olarak sunulan bu oyun ile kendi taşımacılık şirketinizi kurup şehirler arasında yolcu ve kargo taşımacılığı yapabilir yada fabrikalar arasında hammadde taşıyabilirsiniz. Bir Tycoon oyunu olan Open TDD oldukça düşük boyutu ve ihtiyaç duyduğu düşük sistem gereksinimleri ile oyun severlerin ilgi duyacağı bir oyun. Kendinize ait havalimanları, otobüs durakları, tren yolları kurabildiğiniz oyunda rakiplerinizi geride bırakarak ve bankaya olan borcunuzu ödemeye çalışarak birinciliğe oturabilirsiniz. Open TDD azımsanmayacak bir oyuncu kitlesine sahip.

Crash Time 3

Ünlü Kobra Takibi dizisinin oyunu olan Crash Time 3’de gerçekçi sürüş mekanikleri ve içerisinde barındırdığı onlarca çeşit araçla yarış oyunu ve polisiye oyun severlerin ilgisini çekecek düşük sistemleri isteyen bir oyun. Crash Time 3 özellikle kaza yaptığınızda parçalanan araçlarıyla oyun zevkinizi iki katına çıkartıyor. İster polis olup kuralları ihlal eden araçları kovalayıp yakalayın, isterseniz de size meydan okuyan araçlarla kıyasıya bir yarışa tutuşun. İçeriğinde barındırdığı görevlerle ve dilerseniz rahatça gezebileceğiniz haritası ile Crash Time 3’de size güzel zaman geçirtecek bir oyun olarak listenizde mutlaka yer almalı.

Bir Yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir