× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler

Adını son dönemde sıklıkla duyduğumuz Huawei firması 2020 yılına’ da hızlı girmişe benziyor. Firma düzenlediği bir etkinlik kapsamında fiyatıyla ve özellikleriyle kullanıcı dostu olan yeni akıllı telefonunu tanıttı. Huawei Y6s verilen cihaz özellikleriyle giriş seviyesine hitap etse’ de fiyatıyla kullanıcı dostu olmayı başardı. Haydi şimdi gelin birlikte kullanıcı dostu olan bu cihazın genel özelliklerini birlikte inceleyelim.

Ekran Kalitesi Orta Seviye

Huawei firması düzenlediği bir etkinlik kapsamında tanıttığı giriş seviyesi akıllı telefonun ekran çözünürlüğü kullanıcıları tatmin edecek cinsten. Üst düzey modeller baz alındığın çözünürlüğün o kadar’ da kötü olmadığı görülüyor. Giriş seviyesine hitap eden bu akıllı telefon kullanıcıların karşısına 6,09 inç boyutunda ve 1570×720 çözünürlüğünde çıkacak.

İşlemci ve Ram Miktarı Dikkat Çekici

Her ne kadar giriş seviyesine hitap eden bir cihaz olsa’ da cihaz içerisinde 8 çekirdekli işlemci yer alıyor. 8 Çekirdekli işlemcinin yanı sıra cihaz 3 GB RAM ile birlikte piyasaya çıkacak. İşlemci gücü yeterli gibi dursa’ da RAM miktarı biraz düşündürücü. Unutulmaması gereken nokta ise Huawei Y6s cihazının giriş seviyesine hitap ediyor olması.

Cihazın Kamerası Standart

Son çıkan akıllı cihazlar ele alındığında cihazın kamerası pek’ de kötü gözükmüyor. Yeni tanıtılan bu cihazın arka kamerası 13 MP, ön kamerası ise 8 MP olarak açıklandı.

Diğer Özellikler

Cihaz kullanıcıların karşısına 2 farklı depolama seçeneği ile çıkacak. Depolama boyutu olarak kullanıcıların karşısına 32 GB ve 64 GB versiyonlarıyla çıkış yapacak cihazın bataryası ise 320 mAh olarak açıklandı. Giriş seviyesine hitap eden bu yeni akıllı telefonun işletim sistemi iseAndroid 9.0 Pie açıklandı. İleride yeni Android güncellemesinin gelip gelmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

Huawei Y6s Fiyatı

Huawei Y6s özellikleri baz alındığında giriş seviyesine hitap eden akıllı telefon olarak görülüyor. Firma düzenlediği etkinlikten sonra yeni akıllı telefonunu bazı Asya ülkelerinde satışa sundu. Cihazın diğer ülkelere ne zaman geleceği ise henüz bilinmiyor. Asya ülkelerinde satışa çıkan akıllı telefon 137 dolar etikete sahip olduğu görülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir