Parmak İzi Ve Gizlilik Korunması

 Parmak İzi Ve Gizlilik Korunması

Gelişen teknolojide bireysel hem dekorasyon hem de saat ihtiyacını gidermek için akıllı saatlere başvurabiliyor.Bu saatler insanın sağlık bilgilerini, mesaj bildirimlerini ve uygulama verilerini depolayabilir ve bireyin özel bilgilerini çalabilir. Bu korunaksız bir olaydır.

Dünya çapında uğraşılması zor “hacker” vardır. Kimisi iyi amaçlı kimisi kötü amaçlı yapabiliyor fakat bunu kimse bilemez. Bu durumlarda beyaz şapkalı ve siyah şapkalı olarak ikiye ayırabiliriz. Fakat iki türün de ortak yanı sizin bilgilrinize her türlü erişebilmesidir. “Benim bilgimden bir şey olmaz demeyin!” Sizin adınıza açılan banka hesapları veya sahte kimlikler başınıza bela açabilir.

Bir başka bela olarak adlandırabiliceğimiz olay; Parmak izi. Bir telefonda veya elektronik cihazda parmak izi sensörü mevcut olabilir. Bu parmak izinizi okuyabilmesi için bir veri depolama alanına kaydetmesi gerekir. Kişisel gizlilik yazısını onaylamadan böyle bir şey yapmak tehlikeli ve sakıncalı bir durumdur. Bunun için sonuna kadar okuyun ve kendinizden emin olu. Bu olay bazı mobil uygulamarda da mevcut. Veri depolama alanı onlara aitse sizin parmak izinize rahatlıkla erişebilir

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın