PICNIC Uygulaması Nedir? Kullanımı Nasıldır?

 PICNIC Uygulaması Nedir? Kullanımı Nasıldır?

Gökyüzü Düzenleyici PICNIC Uygulaması Nedir? Kullanımı Nasıldır?

Oldukça seri biçimde gelişim gören mobil uygulamalar vasıtasıyla pek çok kullanıcı akıllı telefonlarından fotoğraf düzenleyerek paylaşım yapabiliyor. Mobil uygulama geliştiriciler tarafından yapılan bazı uygulamalar bünyesinde fotoğrafların tümünü düzenleme yapılabiliyorken, bazılarında ise ufak bölümleri düzenleme yapılabiliyor.

Fotoğraflarının belli bir kısmını düzenlemek isteyen kişilerin karşısına ise PICNIC uygulaması geliyor. Öyleyse son zamanlarda oldukça popüler bir uygulama olan PICNIC nedir? Özellikleri nelerdir? Nasıl kullanılır? Bu sorunun cevabını siz fotoğraf tutkunlarıiçin detaylı olarak veriyoruz.

PICNIC Uygulaması Nedir?

PICNIC uygulaması, ESTsoft firması aracılığıyla geliştirilmiş özel bir uygulamadır.Bu uygulama mobil gökyüzü düzenleme uygulaması olarak karşımıza çıkıyor.Son zamanların en popüler uygulamaları arasında bulunan bu özel uygulamayı, 5 milyondan fazla kişi kullanıyor.

Android 5.0 ve üzerinde olan sürümler ile birlikte uyum sağlayan uygulama aynı zamanda iOS işletim sistemi bünyesinde de kullanılabiliyor.

PICNIC Uygulaması Kullanımı Nasıldır?

Gökyüzü düzenleme uygulaması olarak karşımıza çıkanPICNIC özellikleri ile birlikte tüm kullanıcıların dikkatini çekmeyi başarıyor. Bahsettiğimiz bu uygulamanın bünyesinde bulunan efektler vasıtasıyla, istenilen bir görselin gökyüzü kısmı kolayca değiştirilebiliyor. Bu işlemin yapılması için gerekli olanlar ise şu şekildedir;

  • İlk olarak mobil uygulama açılır.
  • Uygulama açıldıktan sonra gallery seçeneğine tıklanır.
  • Yukarı bölümde bulunan ok işaretinin işaret ettiği buton tıklanır.
  • Ardından ekranda aşağıda bulunan resimde ki gibi bir bölüm açılacaktır.
  • Açılan kısımda istenilen bir görsel seçilir ve düzenleme işlemi gerçekleştirilebilir.
  • Galeride yer alan bir resim seçildikten sonra gökyüzü kolayca düzenlenebilir.
  • Düzenleme için birçok efektler kullanılabilir.(Bulutlandırmayı azaltmak, bulutlandırmayı arttırmak ve fotoğraf parlaklığını ayarlamak)
  • Cihazınızda bulunan gökyüzü ağırlıklı olan bir fotoğraf seçin ve karanlık bir efekt verin.
  • Fotoğrafın seçim işleminin bitmesinin ardından Night efektine basılır.
  • Bastıktan sonra bulut değeri sıfır yapılmalıdır.

Bu yöntemin kullanılmasıyla birlikte fotoğraflara gece efekti kolay bir şekilde verilebilir.

PICNIC Uygulaması Nereden İndirilir?

Son zamanların en önemli mobil uygulamalarından birisi olan PICNIC uygulaması, ücretsiz bir şekilde kullanıcılara sunuluyor. Bahsettiğimiz bu uygulamaları mobil cihazlara indirmek için Google Play ve AppStore kullanılması yeterli olacaktır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın