× Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır Daha fazlası İçin Aşağı Kaydır
☰ Kategoriler [wpdreams_ajaxsearchlite]

Kısmi ya da bütün protezler‘den bakterileri uzak tutmak için diş protezine düzenli bakım yapmak gerekir. Diş protezine yapılan doğru bakım sayesinde hem diş proteziniz hem de diş sağlınız iyi bir durumda olmuş olacaktır. Bu yazımızda protez bakımının ipuçlarını öğrenebilirsiniz.

Protez Nasıl Temizlenir ?

Yemeklerden sonra protez dişlerinizi mutlaka temizlemeye çalışın, eğer böyle bir imkanınız yoksa her öğünden sonra diş protez temizliği yapamıyorsanız, protezdeki bakterileri ve plakları temizlemek için gün sonunda mutlaka bir defa’da olsa temizleyin.

Takma diş yapıştırıcısı kullanıyorsanız mutlaka kalan yapıştırıcıyı diş etinizden temizleyin. Mutlaka yapılması gereken bir başka şey ise doğal dişlerinizin temizliği, bunu  da kesinlikle atlamayın.

Takma Dişlerinizi Temizlerken Asla Kullanmamanız Gerekenler ;

Diş Protezini Kullanmaya Başlamadan Önce ;

Sabah takma dişlerinizi tekrar takmadan önce, özellikle temizlik çözeltisi kullanıyorsanız takma dişinizi iyice yıkayıp durulayın. Temizlik çözeltisi yutulursa çözeltinin kimyasal yapısı kusma,ağrı ve yanmalara sebep olabilir. Takma dişler çok hassas dır, düştüklerinde kolayca kırılabilirler bu yüzden daima yumuşak bir havlu üzerinde tutun.

Ağız ve Diş Sağlığını Korumak İçin;

Ağız ve diş sağlını korumak için mutlaka zaman, zaman diş hekimimize uğrayın. Takma dişlerinizde gevşeme varsa hemen diş hekiminize başvurun. Gevşeme sorunu olan diş protezleri zamanla ağızda yara oluşumuna ve enfeksiyona sebep olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir